Zaorálek to prý pěkně pomotal. Vyslouží si potlesk od Putinových odpůrců

Praha - Ministra zahraničí Lubomír Zaorálek už v dubnu vyslovil myšlenku, že by Evropská unie měla zakázat vývoz zbraní a zbraňových systémů do Ruska. Minulý týden se k tomuto návrhu slovy ministra přiklonila také Česká republika. Podle Erika Besta si ale Zaorálek ono embargo trochu pomýlil.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Lubomír Zaorálek /ČSSD/, ministr zahraničních věcí
doporučujeme

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek již před nějakou dobou podpořil myšlenku zbrojního embarga vůči Rusku. Minulý týden v České televizi v pořadu Události, komentáře dodal, že embargo je potřeba kvůli transferům sofistikovaných zbraňových systémů přes hranice. Jak si všiml americký novinář a politický analytik žijící v České republice Erik Best, Zaoirálek také podotkl, že transfery jsou důležitým zdrojem tragédie, ke které došlo.

"Pozornému posluchači by se dala odpustit dedukce, že evropské zbraně jsou pašované do Ukrajiny pro potřeby separatistů, ale tak to Zaorálek určitě nemyslel," poukazuje Best.

Embargo plánované Evropskou unií by se podle analytika vztahovalo pouze na budoucí zbrojní kontrakty a mělo by tak na ukrajinský konflikt jen mizivý dopad, pokud by se netáhl roky. "Embargo by naopak poškodilo společnosti jako Tatra, která se připravuje na dělání velkého businessu se svými náklaďáky v Rusku," hodnotí Best.

"Podporou embarga si Zaorálek vyslouží potlesk od Putinových odpůrců, ale jinak dosáhne něčeho dost jiného, než deklarovaného cíle," tvrdí Erik Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo pronese novoroční projev? Kubera už má jasno, Vondráček Česko napíná

20.11.2019 16:09 Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) plánuje na začátku příštího roku přednést novoroční projev…

Nový šéf KDU-ČSL? Hladík kandidovat nebude, Jurečka to nevyloučil

20.11.2019 16:05 Aktualizováno Místopředseda KDU-ČSL a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík nebude na mimořádném sjezdu…

Idiot, buran, dejte mu na krabičák ať neotravuje. Mezi politiky už to ruplo

20.11.2019 15:57 Aktualizováno Kolem Václava Klause mladšího je opět veselo. Senátor Václav Láska ho označil za českého Mariana…

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a…

20.11.2019 15:21 Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama