Best pošlapal západní způsob myšlení. Pak řekl, kdo by měl být zastřelen

Praha - Americký novinář a politický analytik žijící v České republice Erik Best se ve svém komentáři zamyslel na západním způsobem myšlení, který podle něj potápí civilizaci. Jeden takový příklad našel na paragrafu občanského zákoníku.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Erik Best, americký novinář v ČR
doporučujeme

"Více, než cokoli jiného, než nevyhratelné války, drtivé zadlužení, oficiálně podporovaná korupce, to, co skutečně táhne západní civilizaci ke dnu, je západní způsob myšlení," napsal best na svém zpravodaji The Fleet Sheet.

Tento způsob myšlení byl podle něj natolik překroucen, že je jen stěží rozpoznatelný jako základ naší společnosti. "Ve skutečnosti je tím hlavním důvodem nevyhratelných válek, drtivého zadlužení, oficiálně podporované korupce a většiny našich dalších problémů," domnívá se analytik.

Jako příklad "nového druhu uvažování" uvádí paragraf občanského zákoníku, který požaduje po rodičích rozhodnutí soudu, pokud chtějí ukončit stavební spoření nezletilého.

To podle Besta podrývá autoritu rodičů rozhodnout, co je pro rodinu nejlepší, a tím i celý koncept rodiny. "Třicetiletý soudce, který v životě nic jiného nedělal, je najednou vtlačen do pozice toho, kdo je k rozhodnutí povolanější než rodiče. Bez ohledu na věhlas právníků, kteří tuto klazuli do nového občanského zákoníku zařadili, bychom je měli, obrazně řečeno, vyvést ven a zastřelit," navrhuje Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne Babiš při volbách 2021? Opozice reaguje na výzvu Milionu chvilek

16.11.2019 21:53 Aktualizováno Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na…

Vznikne velký šik proti Babišově vládě? Minář apeloval na opoziční strany

16.11.2019 19:39 Aktualizováno Spolek Milion chvilek vyzval na dnešní demonstraci na pražské Letné demokratické opoziční strany,…

OBRAZEM: Češi účtují s Babišem. 300 tisíc lidí vyrazilo na Letnou

16.11.2019 19:06 Až 300.000 lidí dorazilo dnes do Prahy na Letnou, aby si připomněli třicáté výročí pádu…

"Čápi, vemte si ho i s hnízdem!" Demonstrace proti Babišovi dopadla nad…

16.11.2019 18:17 Aktualizováno Dnešní demonstrace dopadla podle mluvčího iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama