Piráti mají nového šéfa, je jím Černohorský

Praha - Česká pirátská strana si dnes zvolila nového předsedu, kterým se stal šéf moravskoslezské organizace Lukáš Černohorský. Ve druhém kole voleb porazil dva protikandidáty.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sympatizant České pirátské strany

Černohorský nahradil ve fuknci lídra strany Ivana Bartoše, který v červnu na funkci rezignoval. "Jsem u Pirátské strany od jejího vzniku. Spatřoval jsem v ní totiž útvar, který apolitickým lidem (jako jsem byl do té doby já sám) dá možnost účastnit se veřejného života a aktivně jej ovlivňovat. Kolem nás totiž existovala a existuje spousta věcí, které se neslučují s mou filozofií, ," uvedl tehdy ke své rezignaci Ivan Bartoš.

"Pirátská strana pro mě vždy byla způsobem jak tyto věci změnit, jedinou alternativou k zavedeným a zkompromitovaným politickým stranám, a vždy jsem dělal všechno proto, aby se naše strana z pozice enfanta terrible české politické scény stala standardní společenskou silou. Stejně jako vy všichni (nejen členové ale i naši voliči) jsem do ní investoval spoustu času i energie, přijal jsem ji za svou a spolu s ní žil i dýchal. A stejně tak jako na začátku je moje filozofie stejná – ideály Pirátů byly a budou i mými ideály," dodal Bartoš po odchodu z vedení strany.

Nový předseda v souladu s Bartošem ve své kandidátské řeči uvedl, že jeho úkolem bude sladit všechny názorové proudy ve straně. Chce také "zaručit, aby všichni mohli produktivně spolupracovat, místo toho, abychom ztráceli čas a plýtvali energií na zbytečně neproduktivní hádky". Uvedl, že i na práci bývalého vedení strany měly často vliv osobní spory jeho členů.

Černohorský chce mimo jiné změnit pravidla hospodaření strany i její webové stránky. Apeloval také na to, aby se v nadcházejících komunálních volbách a kandidáti drželi pirátského programu. "Co se komunálních voleb týče, chci, abychom měli vždy jako hlavní věc na mysli náš pirátský program. Piráti, jako nejsilnější neparlamentní strana, jsou v současné době velmi žádaným partnerem. Strany, ktere nás žádají o koalice, dost často chtějí využít zdravou a nezkorumpovanou pověst Pirátů - lidé do nás vkládají naději, kterou u jiných stran postradájí. Musíme velmi, velmi zvažovat, s kým do koalice vstoupíme - musíme si stanovit hranici kompromisu a pečlivě si koalice vybírat. Nemůžeme si dovolit riskovat potenciál a dobré jméno, které jsme si vydobyli," uvedl Černohorský.

Černohorský ve druhém kole voleb porazil s velkým náskokem své dva protikandidáty, jimiž byli bývalý člen předsednictva strany Ivo Vašíček a pražský volební lídr Jakub Michálek. Vašíček byl na rozdíl od Michálka znovu zvolen jedním ze čtyř místopředsedů strany, stejnou funkci obhájil také Tomáš Vymazal. Spolu s nimi byli do těchto funkcí zvoleni místopředseda olomouckých Pirátů Vojtěch Pikal a členka republikového výboru strany Dominika Michailidu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pětříček odlétá do USA, pokusí se dostat Babiše i Zemana do Bílého domu

19.02.2019 11:20 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude tento týden při své cestě do Spojených států usilovat…

Přijme Česko 14 syrských dětí? Petříček v tom nevidí problém

19.02.2019 11:19 Aktualizováno Česká republika by mohla přijmout 14 syrských dětí z uprchlických táborů v Řecku, jak navrhla…

Petříček dal hlavu na špalek: Pokud nebude místopředsedou ČSSD, zváží…

19.02.2019 10:54 Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží…

Foldyna se pustil do ČT, pak ale přišla studená sprcha od Hamáčka

19.02.2019 09:55 Poslanec a místopředseda ČSSD se v uplynulých dnech ohradil vůči seriálu Most!, který vysílá Česká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama