ANO má po odchodu Vokřála problém. Kdo bude lídrem v krajských volbách?

Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek je připraven vést jako lídr kandidátku ANO v krajských volbách. Definitivní rozhodnutí podle něj padne při pondělním jednání krajské organizace hnutí. Původně se měl nestraník Šimek ucházet o hlasy voličů ze čtvrtého místa kandidátky, určený lídr Petr Vokřál ale z hnutí odchází, je proto nutné kandidátní listinu revidovat.

Hnutí ANO
doporučujeme

Jasno bude podle Šimka ve čtvrtek. "Pokud moji nominaci na pozici lídra potvrdí, tak stejně jako jsem byl připraven ucházet se o hlasy voličů ze čtvrtého místa, budu se o ně rád ucházet i z místa prvního. Protože to budou nakonec právě voliči Jihomoravského kraje, kteří rozhodnou v podzimních volbách," uvedl dnes Šimek. Jeho vyjádření poskytla ČTK mluvčí krajského úřadu Monika Brindzáková.

Šimek se domnívá, že se mu ve funkci hejtmana dařilo udržet stabilitu v koalice i konstruktivní debatu s opozicí. Věří, že právě jeho čtyřletou práci zohlednilo celostátní předsednictvo, když o něm ve čtvrtek diskutovalo jako o možném novém lídrovi ANO místo Vokřála.

"Máme už lídra, který, jenom doufám, tu rukavici zdvihne," řekl novinářům ve čtvrtek po jednání předsednictva jeho člen Radek Vondráček. Označil Šimka za logického kandidáta. Poznamenal, že o kandidátce musí ale rozhodnout jihomoravská organizace ANO. V pondělí se v podvečer sejde městské a potom i krajské předsednictvo.

Šimek konstatoval, že dění, které předcházelo jeho nominaci, "není úplně standardní".

Situace v hnutí na jihu Moravy je napjatá kvůli kauze Stoka. Před soud půjde bývalý člen ANO Jiří Švachula, který byl podle obžaloby hlavním strůjcem korupce při zadávání zakázek na radnici Brno-střed. Spolu s ním jsou obžalováni další lidé.

Vokřál navrhoval zrušit organizace ANO v brněnských Židenicích, Starém Lískovci a Černovicích. Celostátní vedení hnutí ale krajské rozhodnutí zrušilo. Debata o buňkách bude pokračovat. "Není vůbec vyloučeno, je to spíš pravděpodobně, že některé organizace budou zrušeny," uvedl ve čtvrtek Vondráček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna podpořila evidenci skutečných majitelů, dle kritiků nahrává…

07.07.2020 19:32 Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole návrh nového zákona o evidenci skutečných majitelů, jenž…

Sněmovna dala šanci zavedení náhradního výživného

07.07.2020 19:07 Za neplatiče alimentů možná bude poskytovat výživné na děti stát. Sněmovna v dnešním úvodním kole…

Covid-19 na Karvinsku: Starostové považují situaci za vážnou, vinu dle…

07.07.2020 18:18 Aktualizováno Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a…

Sněmovna podpořila zdražení cigaret i stravenkový paušál

07.07.2020 17:56 Sněmovna dnes v úvodním kole podpořila vládní daňový balík na rok 2021, který počítá mimo jiné s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy