Až vyhraju válku s Ruskem, pověsím Lavrova. Novotný dal další rozhovor ruské televizi

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný poskytl další rozhovor ruské televizi. Oproti tomu předchozímu se tentokrát nekonal skrze webkameru, ale naživo přímo v jeho kanceláři. Ani tentokrát si ale Novotný nebral servítky.

Přidejte svůj názor 703 komentářů

Pavel Novotný
doporučujeme

Novotný se chystá ve své městské části vybudovat pomník vlasovcům za jejich podíl na osvobozování Prahy na konci druhé světové války. Tím se ale dostal do hledáčku Ruska, kterému se tato iniciativa nelíbí.

Starosta byl už dříve pozván do živého vysílání v televizi Россия 1, kde se Rusům vysmál. "My se tady tomu v Česku normálně smějeme. Podle našeho názoru melete naprosté nesmysly. Nikoho váš názor v Česku nezajímá, protože je zkreslený," řekl mimo jiné. Některé aktéry navíc označil za opilé a zfetované.

Nyní jej požádala o rozhovor televize Zvezda, ruská armádní televizní stanice se sídlem v Moskvě, která je provozovaná Ruským ministerstvem obrany. Novotný se s tím svěřil na Facebooku a dodal, že původně o rozhovor neměl zájem. Nakonec ale otočil.

"Poslal jsem je do (doplňte, slíbil jsem panu předsedovi, že nebudu sprostý), s tím, že už mě to nebaví a jdu ráno na pár dnů do špitálu a nemám čas. Ale Marika, holka co tu koordinuje ruské štáby pro Řeporyje, vypadala, že nebude li rozhovor, zastřelí jí. Tak jsem řekl fajn, vy lháři, dojeďte na 23:30 na můj generální štáb. Snad vezou jen otázky a ne novičok," napsal na sociální síti.

Pak ale nabídnul svým příznivcům, že rozhovor bude přenášet živě. "Alespoň by ti, které to zajímá, viděli jak takové interview vypadá během natáčení a co z něho pak v Rusku zbude. Pověsil jsem na zeď za sebe opět Stalina příkaz k vyvraždění 22 tisíc zajatců v Katyni. Necpu se, jen nabízím, že dám live a budu vám kancelář snímat živě, jsou to šmejdi, je mi jedno, že je to naštve," dodal.

A jak napsal, tak také učinil. Na facebooku živě přenášel rozhovor, na jehož začátku moderátora učil vyslovovat jméno pražské části Řeporyje. Následně se ho novinář zeptal, jestli je paranoidní, na což Novotný reagoval slovy: "Jste vtipní." 

Dále zopakoval, že není příznivcem Vlasova, přiznal ale, že se mu například zamlouvá Sergej Kuzmič Buňačenko. Novináři si poté všimli, že si starosta rozhovor nahrává, mysleli si ale že jde o vtip, že to nikdo sledovat nemůže.

Vyjádřil se také k úrovni ruské žurnalistiky i k moderátorce, která s ním mluvila během předchozího rozhovoru. O ní prohlásil, že je nacistka. Pak ale uvedl, že ruský lid jako takový je skvělý.

Poté začal vysvětlovat, co udělá, až vyhraje válku s Ruskem. "Propustím všechny politické vězně. Samozřejmě pověsím Lavrova. Co udělám s Putinem ještě nevím, Zvezda bude demokratické médium a Krym se vrátí Ukrajině," uvedl Novotný závěrem rozhovoru.

Loading...
Vstupte do diskuze (703)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Návrat Čechů z Wu-chanu? Po evakuaci by byli v karanténě ve Francii

27.01.2020 17:02 Aktualizováno Dva čeští studenti by po případné evakuaci z čínského Wu-chanu mohli zůstat v karanténě ve Francii.…

Novou šéfkou ČTÚ je Hana Továrková, vláda odvolala Nováka

27.01.2020 16:56 Aktualizováno Vláda dnes odvolala předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromíra Nováka, a to k dnešnímu…

Rozbroje v Praze. Podezřelá zakázka pro metro? Šéf DPP odmítá nařčení

27.01.2020 16:15 Pražský dopravní podnik (DPP) podle ředitele Petra Witowského nemohl v případě zadání kritizované…

Nová vlna antisemitismu: Svět se potýká s nenávistí, ČR problémy nemá,…

27.01.2020 14:47 Svět včetně Evropy se potýká nejen s novou vlnou antisemitismu, ale obecně s projevy nenávisti.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama