"Je to soutěž, kdo je dřív vzhůru." Opozice kritizuje Babiše s Havlíčkem

Ministr Karel Havlíček (ANO), který šéfuje dvěma resortům, a to dopravě a průmyslu a obchodu, se dostal do nemilosti poté, co začalo přibývat vlakových neštěstí. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se však za něj postavil s tím, že se jedná o velice pracovitého člověka, který vstává už ve čtvrt na pět, tedy dříve než on sám. To se teď stalo terčem vtipů z řad opozice.

Karel Havlíček
doporučujeme

"Mohl by pan premiér a Úřad vlády pravidelně zveřejňovat, kdy členové jeho vlády chodí spát a kdy vstávají?," tázal se v interview pro CNN Prima NEWS předseda lidovců Marian Jurečka s komentářem: "Protože to teď začíná být asi jediný parametr, kterým pan premiér hodnotí úspěšnost daného ministra.“

"Andrej Babiš brání práci ministra Havlíčka tím, že vstává ve čtvrt na pět. To bylo pořád řečí o vládě odborníků a ona je to vlastně soutěž, kdo je dřív vzhůru,“ vyjádřil se k pomyslnému soutěžení, kdo dřív vstává z postele, lídr občanských demokratů Fiala.

Na premiérovými slovy nenechala nit suchou ani poslankyně STAN Věra Kovářová. "Všichni se asi shodnou na tom, že lokomotivu by nevyspalý člověk řídit neměl, protože to smrdí průšvihem, zato republiku, tu naši rekordmani se spánkovou deprivací řídit mohou,“ nechala se slyšet.

Z Babiše a ranního budíčku jeho ministrů si netropí šašky pouze politici, nýbrž i veřejnost. Na Facebooku byla například založená recesistická skupina nesoucí název "Podpora ekonomiky buzením ministra Havlíčka každý den už ve 2:15". Jenom k pondělnímu odpoledni se dočkala reakce 1900 uživatelů této sociální sítě.

Dotaz týkající se ministra dopravy byl premiérovi položen před jeho cestou na summit EU do Bruselu, kam se vydal minulý čtvrtek. Opozice Babišovi vyčítá, že Karel Havlíček sedí na dvou židlích, a tudíž není schopen zvládat své povinnosti. Jedná se o kritiku z řad TOP 09 a Pirátské strany. 

"Vstává o půl hodiny dříve než já, ve čtvrt na pět. Když se staly ty nehody, okamžitě tam jel. Každý máme nějaký tah na branku. Pan Havlíček dělá maximum, máme největší investice. Někdy mám z těch vašich otázek pocit, že by měl Havlíček řídit všechny vlaky v zemi,“ vyjádřil se předseda vlády ke kumulaci dvou ministerských funkcí, v níž nevidí žádný problém. Ministra dopravy i průmyslu a obchodu považuje za nejpracovitějšího člena svého kabinetu.

Havlíček se po několika nehodách rozhodl založit komisi pro bezpečnost na železnici, k jejímuž prvnímu zasedání došlo minulý týden. Jedním z opatření byly větší investice do lokálních tratí.

V komisi zasedá 16 členů, mezi nimiž nechybí zástupci drážního odboru, Správy železnic, Drážní inspekce, Drážního úřadu, Českých drah a ČD Cargo a dva představitelé akademické obce, kteří jsou v kontaktu s odbory, a scházejí se jednou za 14 dní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do krajských voleb bylo zaregistrováno 205 stran a hnutí

14.08.2020 18:37 Do krajských voleb bylo letos zaregistrováno 205 kandidátních listin stran, hnutí nebo jejich…

Předseda KSČM Filip se nechce omluvit Fajtovi. Kauzu bude řešit odvolací…

14.08.2020 16:03 Předseda KSČM Vojtěch Filip podal odvolání proti červnovému rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1,…

Pithart promluvil o možném zákazu komunistů v roce 1989. Proč k němu…

14.08.2020 13:55 Bývalý předseda vlády a aktivní reprezentant porevolučního Občanského fóra Petr Pithart upozornil,…

MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není…

14.08.2020 13:21 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v prvním pololetí letošního roku externím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama