Babiš a Čapí hnízdo? Václav Klaus ml. důrazně promluvil, vysmál se nejen ODS

Do kauzy Čapí hnízdo se vložil i zakladatel hnutí Trikolora Václav Klaus mladší. Poslanec si s souvislosti s kauzou premiéra Andreje Babiše (ANO rýpnul si nejen do své bývalé strany, ale i do dalších kritiků.

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby premiér Andrej Babiš i někteří členové jejich rodiny. Podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání.

Opoziční politici se už nechali slyšet, že respektují rozhodnutí státního zástupce, vyčkávají ale na podrobnější informace. Ke kauze se na facebooku vyjádřil i Václav Klaus mladší.

„Všichni se jak o překot vyjadřují k zastavení stíhání premiéra. Že prý máme taky. Nuže. Ve slušném státě nejsou zločiny a jejich stíhání věcí politickou. V našem programu pro 'Vnitro a policii', který zítra zveřejníme, jasně uvádíme v bodě 8: 'Policii ČR chceme očistit od všech politických vazeb, musí být absolutně apolitická a nestranná',“ vysvětluje poslanec.

Přidal i svůj pohled na věc. „Můj osobní názor je, že jak v zahájení tak v zastavení stíhání - docházelo k souboji politických policajtů (partička Sobotky vs. partička Babiše). Chceme jinou společenskou kulturu a podpoříme poctivé policisty,“ tvrdí.

Navíc si rýpnul do kritiků současné vlády – včetně jeho bývalých kolegů z ODS. „Myslím, že TOP/STAN/KDU/ODS by se měli rozpustit, protože byl splněn jejich jediný programový bod - aby neměli trestně stíhaného premiéra,“ dodal Klaus mladší.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát řídí stylem brzda-plyn, co předvádí Schillerová ani nemá cenu…

27.09.2020 22:14 Aktualizováno ROZHOVOR - Odmítá mást voliče. Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura nechce stranické krajské…

Babiš chce, aby mobilní operátoři zlevnili chytré telefony

27.09.2020 21:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na mobilní operátory, aby zlevnili chytré mobilní telefony pro…

Zemřel lidovecký exposlanec Ivo Vykydal

27.09.2020 21:42 Dnes ráno zemřel ve věku nedožitých 56 let exposlanec za KDU-ČSL a bývalý náměstek ministra dopravy…

Ministerstvo financí chce zmrazit platy ústavních činitelů na dva roky

27.09.2020 20:38 Ministerstvo financí chce zmrazit platy ústavních činitelů na roky 2021 a 2022. Na sociálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama