Babiš a Čapí hnízdo? Václav Klaus ml. důrazně promluvil, vysmál se nejen ODS

Do kauzy Čapí hnízdo se vložil i zakladatel hnutí Trikolora Václav Klaus mladší. Poslanec si s souvislosti s kauzou premiéra Andreje Babiše (ANO rýpnul si nejen do své bývalé strany, ale i do dalších kritiků.

Přidejte svůj názor 86 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby premiér Andrej Babiš i někteří členové jejich rodiny. Podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání.

Opoziční politici se už nechali slyšet, že respektují rozhodnutí státního zástupce, vyčkávají ale na podrobnější informace. Ke kauze se na facebooku vyjádřil i Václav Klaus mladší.

„Všichni se jak o překot vyjadřují k zastavení stíhání premiéra. Že prý máme taky. Nuže. Ve slušném státě nejsou zločiny a jejich stíhání věcí politickou. V našem programu pro 'Vnitro a policii', který zítra zveřejníme, jasně uvádíme v bodě 8: 'Policii ČR chceme očistit od všech politických vazeb, musí být absolutně apolitická a nestranná',“ vysvětluje poslanec.

Přidal i svůj pohled na věc. „Můj osobní názor je, že jak v zahájení tak v zastavení stíhání - docházelo k souboji politických policajtů (partička Sobotky vs. partička Babiše). Chceme jinou společenskou kulturu a podpoříme poctivé policisty,“ tvrdí.

Navíc si rýpnul do kritiků současné vlády – včetně jeho bývalých kolegů z ODS. „Myslím, že TOP/STAN/KDU/ODS by se měli rozpustit, protože byl splněn jejich jediný programový bod - aby neměli trestně stíhaného premiéra,“ dodal Klaus mladší.

Loading...
Vstupte do diskuze (86)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 16:11 Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Výrok o abolici otřásá Českem. O co Zemanovi opravdu jde? Politolog…

20.09.2019 16:04 Aktualizováno Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla…

Čínská ambasáda uspořádá recepci k výročí vztahů s Českem, Zeman účast…

20.09.2019 15:43 Čínské velvyslanectví uspořádá ve středu v paláci Žofín slavnostní recepci k 70. výročí navázání…

Ozval se Babiš. Podepsal by milost sám pro sebe? Zeman ho moc nepotěšil...

20.09.2019 14:18 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama