Babiš debatoval se studenty: Neptejte se na Čapí hnízdo, jinak neodmaturujete, hrozili jim učitelé

Neptejte se na Čapí hnízdo, jinak budete mít problémy u maturity. Právě tak údajně učitelé vyhrožovali studentům jedné z plzeňských středních škol, kterou navštívil premiér Andrej Babiš (ANO). informaci přinesla Česká televize.

Přidejte svůj názor 132 komentářů

Andrej Babiš debatoval se studenty v Plzni
doporučujeme

Premiér Andrej Babiš ve středu zavítal do Plzně. Navštívil mimo jiné Střední průmyslovou školu strojnickou. Fotky z návštěvy se objevily i na jeho oficiálním facebookovém profilu. „Velké aula. Debatujeme se studenty,“ píše se u jednoho ze snímků s Babišem a usmívajícími se studenty.

Česká televize ovšem následně zveřejnila reportáž, podle které učitelé údajně žákům nařídili, aby se při debatě vůbec neptali na kauzu Čapí hnízdo. Dokonce jim prý vyhrožovali, že pokud tak učiní, budou mít velké problémy u maturity.

„bylo nám řečeno od učitelů, že pokud se budeme ptát a jestli budeme provokovat otázkami ke kauze Čaůí hnízdo, tak neuděláme maturitu, že budeme mít u maturity problémy s učiteli,“ řekla na kameru studentka, která si nepřála ukázat svou tvář. I její hlas televize zkreslila.

Dívka se netají tím, že takové chování ze strany školy se jí vůbec nelíbí. „Je to hrozné, tohleto vůbec není demokracie, absolutně s tím nesouhlasím, je to úplně scestné,“ dodala studentka. Ředitel Rostislav Študent ovšem prohlásil, že o ničem neví. „Já jsem o tom nic nezaznamenal, nic o tom nevím,“ tvrdil s tím, že si žáci připravili dotazy na téma, které bylo napsáno na plátně.

„Ptal jsem se na jeho historii v StB, pak jsem se zkoušel ptát i na Čapí hnízdo, ale to už neklaplo,“ prozradil další z účastníků diskuze s tím, že jej následně jedna z učitelek obvinila, že chtěl „rozhodit diskuzi“.

Informace ČT zaskočila i místopředsedu TOP 09 Marka Ženíška. „Tak to je síla. Doufám, že se většina mladých nezalekne a nenechají si mluvit do toho, na co se mají ptát. Kantoři, kteří to vidí jinak, by ve školství neměli co dělat,“ vzkázal bývalý poslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (132)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Česko podpoří centra pro uprchlíky z Venezuely

18.10.2019 22:25 Česká republika podpoří dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z krizí zmítané…

Policie dnes zasahovala v budovách vnitra a hasičů

18.10.2019 17:44 Policisté ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a generálního…

Kolik peněz ještě z lidí vymáčknete? Opozice si ve Sněmovně podala…

18.10.2019 16:08 Aktualizováno Projednávání vládního daňového balíčku bude pokračovat zřejmě až příští pátek na mimořádné schůzi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama