Babiš debatoval se studenty: Neptejte se na Čapí hnízdo, jinak neodmaturujete, hrozili jim učitelé

Neptejte se na Čapí hnízdo, jinak budete mít problémy u maturity. Právě tak údajně učitelé vyhrožovali studentům jedné z plzeňských středních škol, kterou navštívil premiér Andrej Babiš (ANO). informaci přinesla Česká televize.

Andrej Babiš debatoval se studenty v Plzni
doporučujeme

Premiér Andrej Babiš ve středu zavítal do Plzně. Navštívil mimo jiné Střední průmyslovou školu strojnickou. Fotky z návštěvy se objevily i na jeho oficiálním facebookovém profilu. „Velké aula. Debatujeme se studenty,“ píše se u jednoho ze snímků s Babišem a usmívajícími se studenty.

Česká televize ovšem následně zveřejnila reportáž, podle které učitelé údajně žákům nařídili, aby se při debatě vůbec neptali na kauzu Čapí hnízdo. Dokonce jim prý vyhrožovali, že pokud tak učiní, budou mít velké problémy u maturity.

„bylo nám řečeno od učitelů, že pokud se budeme ptát a jestli budeme provokovat otázkami ke kauze Čaůí hnízdo, tak neuděláme maturitu, že budeme mít u maturity problémy s učiteli,“ řekla na kameru studentka, která si nepřála ukázat svou tvář. I její hlas televize zkreslila.

Dívka se netají tím, že takové chování ze strany školy se jí vůbec nelíbí. „Je to hrozné, tohleto vůbec není demokracie, absolutně s tím nesouhlasím, je to úplně scestné,“ dodala studentka. Ředitel Rostislav Študent ovšem prohlásil, že o ničem neví. „Já jsem o tom nic nezaznamenal, nic o tom nevím,“ tvrdil s tím, že si žáci připravili dotazy na téma, které bylo napsáno na plátně.

„Ptal jsem se na jeho historii v StB, pak jsem se zkoušel ptát i na Čapí hnízdo, ale to už neklaplo,“ prozradil další z účastníků diskuze s tím, že jej následně jedna z učitelek obvinila, že chtěl „rozhodit diskuzi“.

Informace ČT zaskočila i místopředsedu TOP 09 Marka Ženíška. „Tak to je síla. Doufám, že se většina mladých nezalekne a nenechají si mluvit do toho, na co se mají ptát. Kantoři, kteří to vidí jinak, by ve školství neměli co dělat,“ vzkázal bývalý poslanec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: ANO by opět vyhrálo sněmovní volby, ale pohoršilo si o pět procent

22.09.2020 20:15 Hnutí ANO si ve volebním průzkumu agentury STEM letos v září pohoršilo z květnových 33,7 procenta…

Nový ministr Prymula pozastavil své živnostenské oprávnění

22.09.2020 20:05 Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) dnes pozastavil své živnostenské oprávnění, na jehož…

Prymula přiznal problém se semaforem, za jeho vznikem byly politické tlaky

22.09.2020 19:32 Za vznikem takzvaného semaforu, který ukazuje riziko nákazy v jednotlivých okresech, byly politické…

Hamáček mluvil se Zemanem o pandemii, říjnové volby prý budou

22.09.2020 17:23 Aktualizováno Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) seznámil prezidenta Miloše Zemana se situací kolem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama