Babiš díky očkování nemusel do karatény kvůli nákaze šéfky úřadu

Vedoucí úřadu vlády Tünde Bartha má koronavirus, s nemocí covid-19 se léčí třetím dnem. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Někteří blízcí spolupracovníci premiéra Andreje Babiše (ANO) jsou v karanténě a čekají na testy. Premiér podle šéfky úřadu do karantény nemusí, protože byl už naočkován oběma dávkami vakcíny proti nemoci.

Andrej Babiš
doporučujeme

Bartha, která minulý pátek doprovázela Babiše na cestě do Maďarska, uvedla, že první příznaky nemoci pocítila v pondělí. K současnému pracovnímu režimu premiéra uvedla, že Babiš "do karantény nemusí díky tomu, že má již obě dávky očkování a od druhé dávky má sedmidenní odstup. Tím je chráněný." Situaci konzultovala s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou a s epidemiologem a premiérovým poradcem, exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou.

U premiéra se podle médií vyskytl covid už loni v rodině. Zvolil tehdy odloučení. Koncem prosince se nechal jako první v Česku očkovat, druhou dávku Babiš pak dostal po čtyřech týdnech, 24. ledna.

Z ministrů Babišovy vlády si nemocí už prošli ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD). V karanténě byl například ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). V dobrovolné izolaci byla kvůli koronaviru několikrát ministryně sociálních věcí Jana Maláčová, stejně tak Petříček.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Istanbulská úmluva se podle Válkové asi do voleb nejspíš ratifikovat nebude

08.03.2021 17:54 Takzvaná Istanbulská úmluva proti domácímu násilí a násilí na ženách se do voleb v Česku nejspíš…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama