Babiš hejtmanům slíbil, že začne jednat s opozicí. Prodloužení nouzového stavu je stále ve hře

Premiér Andrej Babiš (ANO) hejtmanům slíbil, že vláda začne projednávat pandemický plán a bude jednat i s opozičními poslanci. Hejtmani by měli mít jednotné stanovisko, ve hře je prodloužení nouzového stavu o 14 dní. ČTK to po dnešním jednání hejtmanů se zástupci vlády řekl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS). S hejtmany bude vláda jednat znovu v neděli.

Andrej Babiš
doporučujeme

"Podmínkou je, že vláda začne projednávat pandemický plán, což pan premiér přislíbil na úterý, i že bude jednat s opozičními poslanci a že projdou návrhy, které hejtmani dali panu ministru (zdravotnictví Janu) Blatnému na jednotlivá opatření, pokud bude nouzový stav prodloužen.

Zatím je v jednání prodloužení o 14 dnů, aby měla vláda čas a prostor absolvovat jednání s opozicí, aby začala projednávat pandemický zákon a aby se zrevidovala opatření, která v tuto chvíli v rámci nouzového stavu platila," řekl Schrek.

Hejtmani by podle něj měli mít jednotné stanovisko, protože nejde o jednotlivé kraje, ale celou ČR. Potlačení pandemie není, jak řekl Schrek, jenom otázkou nouzového stavu. "Je to otázka přístupu vlády, jednání vlády s opozičními poslanci, hledání řešení na úrovni parlamentu. Nechceme, aby vláda přenášela odpovědnost na úroveň hejtmanů a vynucovala si, jestli požádáme, nebo nepožádáme o nouzový stav. Podstata problému je, že pandemii je potřeba řešit na vládní úrovni, všechny týmy epidemiologů, ti musí rozhodovat," dodal hejtman.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Istanbulská úmluva se podle Válkové asi do voleb nejspíš ratifikovat nebude

08.03.2021 17:54 Takzvaná Istanbulská úmluva proti domácímu násilí a násilí na ženách se do voleb v Česku nejspíš…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama