Čapí hnízdo je to nejhorší, výhrůžky chápu. Babiš řekl, z čeho je mu na zvracení

Premiér Andrej Babiš (ANO) čekal, že státní zastupitelství zastaví jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo. V pravidelném internetovém pořadu, řekl že mu je z útoků na jeho děti na zvracení.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Babiš si pochvaluje, že na farmu chodí davy návštěvníků. „Fascinuje mě, že za třicet let svobody a demokracie to vypadá tak, že Čapí hnízdo je to nejhorší. Pracuje tam 87 lidí, ročně tam přijede 60 tisíc návštěvníků. Kdybych nebyl v politice, tak o tom nikdo nikdy neslyšel,“ řekl ve studiu Blesku.

Premiér byl v říjnu 2017 obviněn kvůli postupu při financování farmy Čapí hnízdo z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie.

Letos v dubnu ho kvůli tomu policisté navrhli obžalovat. V září městské státní zastupitelství jeho stíhání pravomocně zastavilo. Rozhodnutí může zvrátit pouze nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. „Nicméně, případ neskončil, takže nemám důvod projevovat emoce nebo nějaká vyjádření,“ dodal.

Prezident Miloš Zeman ale uvedl, že v takovém případě by Babišovi udělil abolici, tedy zastavení trestního stíhání. „To vyjádření pana prezidenta mi nepomohlo. Abolice není potřeba, není k tomu důvod. Nechme konat nezávislou justici,“ řekl předseda vlády.

Trestní stíhání bylo zastaveno i v případě jeho manželky Moniky a dalších. V rozhovoru řekl, že útoky na jeho děti ho dokážou rozhořčit. „Chápu to, že mi někteří vyhrožují smrtí. Ale že útočí na mé děti, to je na zvracení. Dělají to, protože jsou to nešťastní lidé.“

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Předsedkyní hnutí ANO v Brně se stala Karin Karasová

22.10.2019 21:41 Předsedkyní hnutí ANO v Brně-městě se dnes stala starostka městské části Brno-Královo Pole Karin…

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, s Čaputovou otevře Český dům

22.10.2019 17:18 Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou…

Horní Rakousy žalují na Česko v Bruselu. Spor o Temelín a Dukovany eskaluje

22.10.2019 17:03 Aktualizováno Rakouská spolková země Horní Rakousy se obrátila na Evropskou komisi (EK) s požadavkem, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama