To je špatný vtip. Babiš se pustil do ČSSD a Hamáčka v přímém přenosu ČT

Jan Hámaček šéf ČSSD žádá předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) o další jednání o situaci ve zdravotnictví. Babiš o dalším navýšení financí pro zdravotnictví v příštím roce jednat nemíní. Sociálním demokratům přitom vyčetl jejich působení v čele zdravotnictví v minulé vládě.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Jan Hamáček mluvil o dalším koaličním jednání po čtvrtečním ranním setkání se zástupci takzvaného krizového štábu proti kolapsu českého zdravotnictví. „Považuji to za špatný vtip od ČSSD,“ řekl Andrej Babiš pro Českou televizi.

Za dostatečné pokládá posílení rozpočtu o šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky na celkem 340 miliard korun, o kterém informoval minulý týden.

Nemíní vyslyšet ani připomínky, že rozdělování peněz mimo úhradovou vyhlášku je netransparentní. „Nechceme to dávat plošně, ale ty prostředky použít na kvalitní péči pro všechny, nejen v Praze a centrech, ale i různých regionech,“ řekl premiér České televizi.

„Měli ten resort čtyři roky a pan (ministr Svatopluk) Němeček pokračoval v devastaci toho resortu. ČSSD nemá co radit, resortu nepomohli, spíš naopak,“ uvedl Babiš.

Osobně jednal s pojišťovnami, které přislíbily finanční objemy navýšit o šest miliard. Odbory ale požadují 14 miliard. Babiš označil jinou výzvu ČSSD k jednání o zdravotnictví za vtip, nebo dokonce drzost.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš byl na nádraží v Náchodě vypískán, měnil program

26.02.2020 23:19 Aktualizováno Desítky lidí dnes vypískaly předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) při příjezdu do Náchoda. Premiér do…

Havel posmrtně dostal osvědčení o účasti v odboji proti komunismu

26.02.2020 21:07 Bývalý prezident Václav Havel obdržel v pondělí od ministerstva obrany in memoriam osvědčení o…

SPD dostalo pokutu 250.000 za chyby při kampani do voleb, tvrdí deník

26.02.2020 18:53 Aktualizováno Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí uložil pokutu 250.000 korun…

Petříček: V italských horských střediscích koronavirus zatím není

26.02.2020 15:37 Aktualizováno Výskyt nového typu koronaviru v severoitalských horských střediscích, která navštěvují čeští lyžaři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama