To je špatný vtip. Babiš se pustil do ČSSD a Hamáčka v přímém přenosu ČT

Jan Hámaček šéf ČSSD žádá předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) o další jednání o situaci ve zdravotnictví. Babiš o dalším navýšení financí pro zdravotnictví v příštím roce jednat nemíní. Sociálním demokratům přitom vyčetl jejich působení v čele zdravotnictví v minulé vládě.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Jan Hamáček mluvil o dalším koaličním jednání po čtvrtečním ranním setkání se zástupci takzvaného krizového štábu proti kolapsu českého zdravotnictví. „Považuji to za špatný vtip od ČSSD,“ řekl Andrej Babiš pro Českou televizi.

Za dostatečné pokládá posílení rozpočtu o šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky na celkem 340 miliard korun, o kterém informoval minulý týden.

Nemíní vyslyšet ani připomínky, že rozdělování peněz mimo úhradovou vyhlášku je netransparentní. „Nechceme to dávat plošně, ale ty prostředky použít na kvalitní péči pro všechny, nejen v Praze a centrech, ale i různých regionech,“ řekl premiér České televizi.

„Měli ten resort čtyři roky a pan (ministr Svatopluk) Němeček pokračoval v devastaci toho resortu. ČSSD nemá co radit, resortu nepomohli, spíš naopak,“ uvedl Babiš.

Osobně jednal s pojišťovnami, které přislíbily finanční objemy navýšit o šest miliard. Odbory ale požadují 14 miliard. Babiš označil jinou výzvu ČSSD k jednání o zdravotnictví za vtip, nebo dokonce drzost.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna bude burácet. Poslance zaměstná zvýšení daní i Česká televize

20.10.2019 12:16 Poslanci se začnou příští týden zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Předlohu přijde do…

28. říjen se blíží. Koho Zeman vyznamená? Babiš už seznam podepsal

20.10.2019 09:26 Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica…

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

20.10.2019 02:34 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 21:50 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama