Babiš odmítá komentovat doporučení ke střetu zájmů, pronesl jen jízlivou poznámku

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes nechtěl komentovat doporučení kontrolního výboru Evropského parlamentu ohledně svého údajného střetu zájmů. Novinářům řekl, že se obává, že by se za svůj komentář musel následně omlouvat.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš zopakoval své stanovisko, že žádný střet zájmů nemá a že vyhověl novelizované podobě českého zákona o střetu zájmů. "A dál to nechci komentovat, protože se bojím, že bych se musel následně omlouvat za ten komentář," uvedl.

Babiš po únorové návštěvě členů výboru pro rozpočtovou kontrolu v Česku označil jeho šéfku Moniku Hohlmeierovou za pomatenou a české členy mise Mikuláše Peksu a Tomáše Zdechovského za vlastizrádce. Trio europoslanců poté čelilo výhrůžkám. Premiér se později za svá slova na adresu českých členů Evropského parlamentu omluvil.

Evropská komise by podle europoslanců měla zastavit platby holdingu a důsledně uplatňovat nulovou toleranci. Loňská auditní zpráva EK konstatuje, že Babiš má stále vliv na firmu, kterou vložil do svěřenských fondů. Český premiér to odmítá. Mluvčí firmy v reakci označil misi výboru za zpolitizovanou.

Doporučení, která výbor schválil dnešním projednáním, jsou nezávazná. Mohou se však odrazit v usnesení europarlamentu, o němž by podle Hohlmeierové mohli poslanci hlasovat na červnovém plenárním zasedání.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čunek a Hamáček se dostali do ostrého sporu, hejtman žádá omluvu

02.07.2020 16:14 Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) k omluvě, a…

Zemanův výrok o Peroutkovi? Ministerstvo se omlouvat nechce, podá dovolání

02.07.2020 16:09 Ministerstvo financí předpokládá, že podá dovolání proti dnešnímu rozsudku, který mu uložil…

Zaměstnanec Úřadu vlády má koronavirus, jeho kolegové jsou v karanténě

02.07.2020 15:28 Administrativní zaměstnanec úřadu vlády se nakazil koronavirem. Informaci Radiožurnálu ČTK potvrdil…

Zeman lhal. Za výrok o Peroutkovi se stát musí omluvit

02.07.2020 14:35 Aktualizováno Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za to, že prezident Miloš Zeman opakovaně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy