Babiš podrobil kritice Blatného komunikaci, ministr by ji měl zlepšit

Některá prohlášení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nebyla namístě, ministr je však mediálně nezkušený. Premiér Andrej Babiš (ANO) to po dnešním jednání vlády řekl na dotaz, zda má Blatný jeho důvěru. Ministerský předseda označil za nevhodné debaty o zemřelých.

Andrej Babiš, Jan Blatný a Roman Prymula.
doporučujeme

Blatného vyjádření, že jen asi 30 procent z vykazovaných úmrtí je skutečně jednoznačně s koronavirem spojených, kritizovala i opozice.

"Některá ta prohlášení nejsou úplně namístě, je potřeba, aby ta komunikace byla lepší," řekl Babiš na adresu Blatného. Zmínil například dnešní informace o přerušení očkování proti koronaviru. Babiš uvedl, že nechápe, proč ministerstvo sdělovalo očkovacím centrům samozřejmou věc, že nemohou očkovat první dávkou, když nemají dost na druhou. "Vznikl z toho úplně zbytečný problém, to mě mrzí a štve a doufejme, že se to nebude opakovat," konstatoval Babiš.

Sněmovní strany vybízely v posledních dnech Blatného k vysvětlení několika výroků z nedělního vystoupení v Otázkách Václava Moravce České televize. Podle Starostů například neodpovídá realitě vyjádření, že testování dosud stálo asi 25 miliard korun. "Ten výdaj na antigeny je úplně jiný, za minulý a tento rok je něco přes necelých devět miliard," uvedl Babiš.

Opozici vadilo i prohlášení, že jen asi 30 procent z vykazovaných úmrtí s je skutečně jednoznačně s koronavirem spojených. Babiš označil debaty o zemřelých za absolutně nevhodné. "On (Blatný) samozřejmě není mediálně zkušený," dodal. Kabinet se podle Babiše potýká s bezprecedentní situací, vydává maximum energie a pracuje sedm dní v týdnu. Lidé podle něj mohou výkon vlády ohodnotit v říjnových volbách do Sněmovny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Povinné testy by podle Havlíčka měly platit i pro malé firmy a úřady

07.03.2021 15:28 Aktualizováno Povinné testování zaměstnanců by mělo brzy platit i pro malé podniky do 50 pracovníků a malé úřady.…

Stát podle Schillerové připravuje souhrnný kompenzační program

07.03.2021 15:05 Aktualizováno Stát připravuje pro podnikatele souhrnný kompenzační program COVID 21, postaven by měl být na…

Policie údajně zatkla poslance Lubomíra Volného

07.03.2021 14:54 Aktualizováno Nezařazený poslanec Lubomír Volný měl být po dnešní demonstraci na Václavském náměstí zatčen. Uvedl…

Schodek 500 miliard vydrží do poloviny roku, uvedla Schillerová

07.03.2021 12:39 Navýšený schodek státního rozpočtu ve výši 500 miliard korun, který koncem února schválila Sněmovna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama