Babiš s rodinou dorazil do Lán za Zemanem na novoroční oběd

Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil s manželkou Monikou a dětmi Vivien a Frederikem do Lán, kde se účastní tradičního novoročního oběda s prezidentem Milošem Zemanem, jeho chotí Ivanou a dcerou Kateřinou.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Miloš Zeman a Andrej Babiš
doporučujeme

Poprvé politiky na schůzce doprovodily kromě manželek i děti. Novoroční oběd je především společenskou událostí, čímž se liší od pravidelných setkání, na kterých prezident s předsedou vlády jednají zejména o aktuálních politických tématech.

Při uvítání se premiér stejně jako v předchozích letech zapsal do pamětní knihy lánského zámku. Úvodní setkání se konalo za přítomnosti médií. Dámy od pánů dostaly květiny. "Nemáme žádné problémy, a proto se můžeme usmívat," poznamenal prezident Zeman při společném fotografování. Následně se rodiny přesunuly k obědu. Žádná tisková konference naplánovaná není, v předchozích letech ale premiér po obědě před novináři shrnul obsah debaty.

Novoroční setkání prezidenta a předsedy vlády je letitou tradicí. Zeman s Babišem se společně s manželkami setkali při této příležitosti poprvé před dvěma lety. Zpravidla mluví o společenských záležitostech nebo o plánech na nadcházející rok, obvykle se ale dotknou i aktuální politické agendy. Loni tak mluvili například o výsledku státního rozpočtu za rok 2018 nebo o plánovaných zahraničních cestách.

Při novoročním obědě se letos stejně jako loni podává paštika z kachních jater na portském víně a candát pečený na másle se zámeckými bramborami. Menu uzavírá citronový a malinový sorbet s jahodami, sdělil ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (46)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Místo Kubery měl zemřít Zeman? Z okolí ČT přišla tvrdá "kondolence"

22.01.2020 22:02 Aktualizováno Smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery zarmoutila mnoho Čechů. Ti se netají svými pocity, které jsou…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

22.01.2020 21:54 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Babiš má se zakázkou na dálniční známky stále problém, podá trestní…

22.01.2020 18:17 Společnost Asseco Central Europe je připravena vzdát se smlouvy za 401 milionů korun na IT systém k…

Digitální daň poprvé prošla Sněmovnou. Kolik státu ročně vynese?

22.01.2020 17:22 Na velké internetové firmy by mohla v Česku v budoucnu dopadnout sedmiprocentní digitální daň.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama