Babiš se chvástá: Ano, už je líp. A ten pohřeb Karla Gotta...

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném týdenním hlášení věnuje smrti Karla Gotta i následným dohadům ohledně jeho státního pohřbu. Kromě toho se ale také chválí, jak se díky němu a jeho hnutí vede Čechům lépe - navzdory tomu, co opakovaně říká opozice.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Andrej Babiš
doporučujeme

Andrej Babiš se hned v úvodu vrací ke smutné zprávě, která minulý týden zasáhla celé Česko. „Čau lidi. Je jasné, čím dnes začnu. Čím začít musím. Asi si každý budeme už napořád pamatovat, kde jsme byli a co jsme dělali, když jsme se dozvěděli tu zprávu o úmrtí Karla Gotta. Já jsem se zrovna vracel ze sázení stromů v Českém ráji. Ten den všude hráli jeho písničky, poslouchal jsem je, dokud jsem nešel spát. Mimořádně pozdě. V jednu ráno. Moje nejoblíbenější je Lady Carneval a Srdce nehasnou, kterou nazpíval s Charlottou,“ říká ve svém pravidelném hlášení premiér.

Smrt legendy jej zaskočila. „I když jsem věděl, že Mistr je na tom zdravotně špatně, nečekal jsem to tak rychle. Měli jsme se o prázdninách potkat. Můj blízký přítel František, kterého si nesmírně vážím, organizoval soukromou oslavu narozenin Karla Gotta, byli jsme na ni pozvaní do Stanovic na Karlovarsku, ale bohužel jsem byl s rodinou na dovolené na Krétě. Domluvili jsme se, že po návratu půjdeme na společnou večeři, ale už to bohužel kvůli zdravotnímu stavu pana Gotta nebylo možné,“ posteskl si.

Popsal také, jak to bylo s domlouváním Gottova pohřbu. Babiš totiž navrhl, aby měl zpěvák státní pohřeb. „Když jsem se dozvěděl zprávu o jeho úmrtí, kontaktoval jsem Ivanu Gottovou a zeptal se, jak může vláda rodině pomoct s organizací pohřbu. Bylo jasné, že reakce lidí bude obrovská. Zasedla vláda a podmíněně jsme schválili státní pohřeb v případě, že bude rodina souhlasit. Museli jsme konat rychle. Zorganizovat pohřeb jednoho z nejslavnějších Čechů naší historie za pár dní nebude jednoduché. Paní Ivana Gottová si vybrala pohřeb se státními poctami a dala k tomu i oficiální vyjádření,“ zdůraznil Babiš.

Gott byl podle něj jedinečná, neopakovatelná osobnost. „Ztělesněné dobro, vždy pozitivní, příjemný, v dobré náladě. Moc jsem si ho vážil. Jeho umění dokázalo spojovat lidi bez ohledu na věk, společenské postavení, víru, politické názory. Znali jsme se asi deset let a máme plno společných známých, všechno prima lidi,“ dodal k osobě Gotta Babiš.

Následně se premiér věnoval i politickým tématům. „Ano, už je líp. Máme na to další papír, takže komentátoři a opozice můžou vykládat, co chtějí. Naše země udělala obrovský skok. Renomovaná světová agentura Moody’s, když v pátek skončilo obchodování na světových burzách, vyhlásila, že České republice ZVYŠUJE hodnocení v úvěrové spolehlivosti. Máme teď hodnocení Aa3, což je stejně jako má třeba Belgie. Na absolutní vrchol nám chybí už jen 3 příčky. Naposledy nám agentura zvýšila hodnocení před dlouhými 17 lety,“ chvástá se Babiš.

„Je to zásluha všech lidí, kteří každý den vstávají a chodí do práce, živnostníků, malých i velkých firem a všech zaměstnavatelů a samozřejmě taky státních zaměstnanců. Jménem celé vlády vám všem ze srdce děkuju. Je to ocenění nás všech. Tuhle prestižnější známku jsme dostali díky tomu, že jsme rozpohybovali ekonomiku, ta fakt neroste sama od sebe. Od našeho vstupu do politiky od ledna 2014 jsme dali do pořádku veřejné finance, které jsou zdravé a jedny z nejlepších v Evropě. A co je důležité, že agentura mluví o tom, že k tomu přispěly vládní reformy. Ty řeči, že to celé udělal ekonomický růst bez účasti vlády, jsou naprostý nesmysl a analýza Moody’s to dokazuje,“ chválí své lidi Babiš.

Připomněl také, že Česko je ještě v jednom ohledu nejlepší. „Nejnižší nezaměstnanost. Z celé Evropy. Jsme číslo jedna. Vyhlásil to oficiálně Eurostat. Máme nezaměstnanost jen 2 procenta. Němci ji mají o polovinu vyšší, 3,1 procenta. Průměr EU je dokonce 6,2 procenta. Na chvostu Řekové se 17 procenty. Hrozně důležité je sledovat i nezaměstnanost mladých, v EU se to měří do 25 let. A i v tomhle excelujeme, jsme hned za Německem a Nizozemím. Mladí lidi se u nás fakt nemusí bát o práci,“ píše Babiš.

„Jsme prostě úspěšný národ, tak se za to nestyďme. Mluvme o tom, buďme pozitivní, sebevědomí, hrdí na náš národ, na naše schopnosti. Musíme se chválit, protože vybraná média jen kritizují a šíří blbou náladu,“ tvrdí šéf vlády.

Pochlubil se také, jak snižuje státní dluh vůči HDP. „Meziročně jsme dluh snížili o 11,8 miliardy. Teď je 33,11 procenta vůči HDP, do konce roku by měl být 31,3 procenta. Když jsem přebíral Ministerstvo financí koncem ledna 2014 byl dluh 41,1 procenta vůči HDP. Od té doby jde dolů už pátý rok v kuse. A přitom významně navyšujeme výdaje na důchody, platy, vědu a výzkum, armádu,“ tvrdí premiér. „Až uslyšíte dneska večer, a kdykoliv, někoho nadávat v hospodě, dejte mu tahle čísla, není těžké si je zapamatovat a můžete je i zaokrouhlit. Než přišel Babiš, dluh 41 procent vůči HDP, tento rok bude 31 procent,“ chvástá se.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předsednictví v EU: Kolik Česko zaplatí? Petříček cupuje návrh Babiše

14.10.2019 13:23 Kvůli českému předsednictví v Evropské unii ve druhé polovině roku 2022 by měly české úřady…

Petříček vyzval Turecko k zastavení úderů v Sýrii, velvyslanec byl na…

14.10.2019 12:45 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes zopakoval tureckému velvyslanci, že prioritou Evropské…

Páleník stáhl žalobu na NBÚ kvůli odebrání prověrky, soud měl začít dnes

14.10.2019 12:27 Bývalý zpravodajec Ondrej Páleník vzal zpět svou žalobu na Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), ve…

Triumf polské vládní strany? Nejvíc jásá Okamura, Rakušan mluví o…

14.10.2019 12:08 Vítězství národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) v polských parlamentních volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama