Babiš se kvůli covid-19 přestěhoval. Místo Strakovky úřaduje z Hrzánského paláce

Premiér Andrej Babiš (ANO) začal před velikonočními svátky místo ze Strakovy akademie úřadovat z Hrzánského paláce. Předseda vlády ČTK sdělil, že jde o preventivní bezpečnostní opatření, které má při koronavirové epidemii umožnit co nejvíc minimalizovat kontakty.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš
doporučujeme

Na to, že Babiš úřaduje z náhradních prostor, upozornil Blesk.cz. Babiš ČTK napsal, že s návrhem na stěhování do Hrzánského paláce přišli jeho kolegové z úřadu vlády minulý týden.

"Protože jsem v Hrzanském paláci pracoval už v minulosti a mám to tady moc rád, ještě před Velikonocemi jsem se sem se svým nejbližším týmem přestěhoval," uvedl premiér.

Hrzánský palác na Hradčanech stojí na místě původně gotického domu, který ve 14. století patřil svatovítské kapitule. Současná podoba paláce pochází z 18. století. Slouží mimo jiné jako záložní pracoviště vlády. V minulosti se využíval pro potřeby designovaného premiéra, který sestavoval vládu v době, kdy ve Strakově akademii ještě úřadovala vláda v demisi.

V Hrzánském paláci v roce 2018 několik měsíců zasedala vláda. Do náhradních prostor tehdy přesídlila kvůli výměně oken ve Strakově akademii v rámci třicetiměsíční rekonstrukce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce vědět, za jakých podmínek EU poskytne peníze

02.06.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na dálku jednal s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko…

Šíření a používání nacistických symbolů by mohlo být trestné

02.06.2020 18:37 Komerční šíření propagandistických předmětů národního socialismu i dalších podobných hnutí i…

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 16:33 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy