Babiš se naštval na americké novináře: Je to manipulace a nesmysl, já to odmítám

Známý americký deník The New York Times (NYT) před několika dny zveřejnil text, ve kterém se zabýval tím, jak oligarchové a populisté dojí z Evropské unie miliony eur v dotacích. Konkrétně zmínil i českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a fakt, že právě on je největším příjemcem zemědělských dotací v České republice. Babiše tento článek pořádně naštval.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Americký list na základě práce svých investigativních novinářů v devíti zemích odhalil „záměrně neprůhledný dotační systém deformovaný korupcí, který podkopává environmentální cíle Evropské unie". Kromě toho se ve článku uvádí, že společnou zemědělskou politiku, která hrála důležitou roli při formování EU, zneužívají ty samé protidemokratické síly, které unii ohrožují zevnitř.

Píše se v něm také o tom, že společnosti Andreje Babiše, které premiér vložil do svěřeneckých fondů, loni získaly nejméně 42 milionů dolarů (959 milionů Kč) unijních dotací.Český premiér přitom čelí dvěma auditům kvůli střetu zájmů a že česká vláda v posledních letech prosadila pravidla, která usnadňují velkým společnostem získat více dotací, dodává NYT.

Sám Babiš americké novináře a jejich text kritizuje. Podle něj jde o tom, že cílem článku je poškodit nejen jeho, ale i V4. V textu je totiž zmiňováno také Slovensko a jeho „zemědělská mafie“ nebo Maďarsko a premiér Viktor Orbán, který prý dotace také zneužívá.

Pro ČT následně uvedl, že je to hloupost. „Je to zmanipulované, je to nesmysl. New York Times je totální anti-Trump a o nezávislosti některých novinářů si můžeme povídat. Já to odmítám,“ zlobí se český premiér. Je prý s podivem, že rozhovor americkému listu dával v září a článek vyšel na začátku listopadu. „Slovo zemědělství z mých úst neuslyšíte,“ dušoval se šéf české vlády.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 22:04 Aktualizováno Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě bouchly saze,…

15.11.2019 22:03 Aktualizováno V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Návrat do Evropy. Jiří Dienstbier starší byl pro porevoluční diplomacii…

15.11.2019 17:28 Osobnost prvního polistopadového ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera byla pro vývoj…

Babiš a Havlíček zamíří na Ukrajinu, budou se řešit i vztahy s Ruskem

15.11.2019 17:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví příští týden Ukrajinu. Do Kyjeva ho na dvoudenní cestu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama