Babiš se sešel se Zemanem, ocenil jeho styky v Číně

Premiér Andrej Babiš (ANO) po dnešní zhruba hodinu a půl dlouhé schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech na Kladensku ocenil Zemanovy kontakty v Číně. Pomohly podle něj do Česka v době epidemie koronaviru dostat ochranné pomůcky. Premiér to řekl večer v televizi Nova.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

"Má velkou zásluhu na tom, že přednostně dostáváme materiál z Číny," uvedl Babiš. Česko má podle premiéra v Číně skvělé vztahy. "Je to vztah mezi vládou a vládou," uvedl.

Babiš také ocenil, že obyvatelé Česka jsou odpovědní a solidární, dodržují restriktivní opatření vlády proti šíření nového typu koronaviru. Vyzval také, aby lidé zůstali přes víkend doma, aby se onemocnění dál nešířilo. "Toto je velmi důležitý víkend pro nás," uvedl. Podle šéfa krizového štábu a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly budou v pondělí mít experti data, aby mohly predikovat další vývoj epidemie.

Do Česka dnes dorazila první zásilka zdravotnického materiálu z Číny. Asi 1,1 milionu respirátorů dnes přivezlo letadlo na letiště v Praze. V sobotu by čínská společnost China Eastern měla přivézt dalších sedm milionů roušek. Následně obří letoun Ruslan, který si stát zapůjčil na Ukrajině, dopraví více než 100 tun roušek, respirátorů a testů na koronavirus nového typu. Celkem zatím ministerstvo vnitra za nákupy v Číně zaplatilo 1,5 miliardy korun. Počítá, že každý týden trvání epidemie zaplatí za ochranné pomůcky miliardu korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek a Schwarzenberg se naváží do Babiše: Čest Vaší práci, premiére!

08.04.2020 22:18 Aktualizováno TOP 09 není spokojena s tím, jak se vláda staví ke koronakrizi. Kriticky se vůči kabinetu a jeho…

Policisté nejspíš budou moci pokutovat přestupky ohledně koronaviru

08.04.2020 17:32 Policisté a strážníci zřejmě dostanou možnost ukládat pokuty až do 10.000 korun lidem, kteří budou…

Hamáček: Podání trestního oznámení za boj s epidemií je absurdní

08.04.2020 16:57 Podání trestního oznámení za to, že vláda bojuje proti epidemii nového typu koronaviru, považuje…

Opatření se přes Velikonoce zpřísňovat nebudou. Současná stačí, oznámil…

08.04.2020 16:26 V Česku se přes Velikonoce nebudou zpřísňovat bezpečnostní opatření kvůli novému typu koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy