Babiš se zatím nenechal testovat na koronavirus, nevidí důvod

Premiér Andrej Babiš (ANO) se zatím nenechal testovat na koronavirus, nevidí k takovému kroku důvod. Testy by podstoupil v případě, že by měl nějaké příznaky nákazy. Babišova dcera byla kvůli pobytu v zahraničí v preventivní karanténě, premiér ale uvedl, že kvůli aktuální situaci žije odděleně od rodiny. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že pokud byli členové vlády testováni, pak to bylo individuálně.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Spekulace o Babišově zdraví se objevily v souvislosti s tím, že v úterý bylo na koronavirus testováno 15 jeho nejbližších spolupracovníků přímo ve Strakově akademii. Premiér také v úterý a ve středu nevystoupil na tiskové konferenci. Ministři ale ve středu řekli, že Babiš byl při jednání kabinetu v dobré kondici.

"Já řídím vládu, řídím Bezpečnostní radu státu," řekl dnes Babiš v rozhovoru pro blesk.cz. Svou nepřítomnost na tiskových konferencích zdůvodnil dohodou v kabinetu, že vystoupí ministři, jejichž body se projednávaly. Stejně se vyjádřila ve středu ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Premiér se na onemocnění COVID-19 testovat nenechal. "Já na testech nebyl, není důvod. Šel bych, kdybych měl nějaké příznaky nebo problémy," řekl. Připomněl, že jeho dcera byla v karanténě, a že proto žije odděleně od rodiny. "Chodím jen do práce a do objektu, kde je kancelář a mám tam ložnici. Nepřicházím do styku téměř s nikým," řekl Babiš. Většinu jednání prý vede prostřednictvím videokonferencí.

"Pokud byli členové vlády testováni, tak individuálně a já nemám informace o tom, kdo, kdy a s jakým výsledkem," uvedl dnes Hamáček na tiskové konferenci. Kdyby však měl některý z nich pozitivní výsledek, nastoupil by do karantény. "A pokud vím, tak nikdo z ministrů v karanténě není," uvedl ministr.

Hamáček se řekl, že sám se nechal testovat v počátcích, když se objevilo podezření na nákazu na jednání rady ministrů vnitra Evropské unie. Od té doby testován nebyl.

Podle České televize měli spolupracovníci premiéra Babiše negativní test na COVID-19. Prezident Miloš Zeman by podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka podstoupil testování jen tehdy, pokud by pocítil nějaké příznaky. Momentálně má k němu přístup jen velmi omezený počet lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Narození dítěte musíte ohlásit pojišťovně. STAN to chce změnit, vláda je…

31.05.2020 10:28 Návrh poslanců STAN, podle kterého by narození dítěte oznamoval zdravotní pojišťovně matriční úřad…

Fond životního prostředí loni proplatil téměř 15 miliard korun

31.05.2020 08:25 Státní fond životního prostředí (SFŽP) loni žadatelům proplatil 14,88 miliardy korun. Více než 11…

Konec Rejstříku trestů? Evidenci by nově mohlo vést ministerstvo…

30.05.2020 10:59 Vláda asi bude souhlasit s návrhem, aby evidenci trestů a přestupků vedlo ministerstvo…

Povinnosti po ukončení rodičovské? Řada lidí tápe, hrozí jim i sankce

30.05.2020 10:10 Zřejmě neutrální stanovisko vlády dostanou zákonodárci k předloze hnutí STAN, podle níž by úřady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy