Babiš už netrvá na odvolání ředitele Bulovky

Premiér Andrej Babiš (ANO) už netrvá na odvolání ředitele pražské Nemocnice na Bulovce Jana Kvačka kvůli výzvě nemocnice, aby personál nenosil neustále roušky. Věc si s nemocnicí vysvětlili, řekl předseda vlády na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) už v úterý večer České televizi (ČT) řekl, že se ředitele odvolat nechystá.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Nemocnice Na Bulovce
doporučujeme

"Mluvil jsem s ministrem, s paní primářkou infekčního oddělení. My jsme to vysvětlili, Bulovka má ty plány, řeší to, takže jsme si to vysvětlili a není potřeba to řešit," řekl premiér. Kvaček se ještě v úterý večer v prohlášení zaslaném ČTK omluvil.

Vláda dnes schválila zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který má platit od dnešní půlnoci. "Lidé mimo bydliště mají používat ochranné prostředky dýchacích cest, tj. nosit roušky, ústenky, ale i šátky nebo šály," napsal ČTK ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Vedoucí epidemioložka nemocnice Hana Bláhová napsala e-mail zaměstnancům, že roušky je před koronavirem neochrání a jejich neustálé nošení je plýtváním. Podle Kvačka je doporučení v souladu s přístupem Světové zdravotnické organizace (WHO).

V úterý večer v ČT Kvaček řekl, že nemocnice nemá dostatek ústenek pro pravidelné výměny u všech zaměstnanců. Dostávají je zdravotníci, u kterých je to nutné. Pokud ale nejsou v kontaktu s pacienty, roušky by podle ředitele neměli zbytečně nosit.

V prohlášení zaslaném večer ČTK ale Kvaček uvedl, že Nemocnice na Bulovce má díky pravidelným dodávkám od ministerstva zdravotnictví ochranných pomůcek dostatek. "Za vedení Nemocnice na Bulovce se omlouvám za nevhodné interní sdělení hygieničky nemocnice týkající se nošení roušek," napsal. Nevhodné doporučení nemocniční hygieničky bylo podle něj staženo a bude vydáno nové. "Přijatá opatření musí vést k maximálnímu možnému zpomalení šíření nákazy v populaci, personál nemocnice nevyjímaje," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek a Schwarzenberg se naváží do Babiše: Čest Vaší práci, premiére!

08.04.2020 22:18 Aktualizováno TOP 09 není spokojena s tím, jak se vláda staví ke koronakrizi. Kriticky se vůči kabinetu a jeho…

Policisté nejspíš budou moci pokutovat přestupky ohledně koronaviru

08.04.2020 17:32 Policisté a strážníci zřejmě dostanou možnost ukládat pokuty až do 10.000 korun lidem, kteří budou…

Hamáček: Podání trestního oznámení za boj s epidemií je absurdní

08.04.2020 16:57 Podání trestního oznámení za to, že vláda bojuje proti epidemii nového typu koronaviru, považuje…

Opatření se přes Velikonoce zpřísňovat nebudou. Současná stačí, oznámil…

08.04.2020 16:26 V Česku se přes Velikonoce nebudou zpřísňovat bezpečnostní opatření kvůli novému typu koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy