Babiš v Čau lidi: Situace v dohledné době rozvolnění nedovolí, na JIP je situace kritická

Epidemická situace v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) v dohledné době neumožní rozvolňování opatření proti covidu-19. Babiš to dnes uvedl ve svém tradičním nedělním videu na sociálních sítích. Na jednotkách intenzivní péče je situace kritická a po rozvolnění by se stala nezvladatelnou, řekl premiér.

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš poděkoval hejtmanům, na základě jejichž žádosti dnes kabinet vyhlásil na příštích 14 dní nový nouzový stav, který naváže na končící současný stav nouze. "Rozvolnění by přineslo obrovské zvýšení kontaktů a další nekontrolovatelné šíření nákazy," řekl premiér. V dohledné době je podle něj vyloučené.

Zdůraznil, že opatření v Česku nejsou výrazně odlišná od okolních zemí. "V Německu se rovněž nesmí lyžovat, zavřené jsou obchody, restaurace a služby a v některých spolkových zemích nesmějí lidé cestovat dál než 15 kilometrů od domova," uvedl. Krizi, jako je ta současná, podle Babiše Česko zatím nezažilo.

Občany vybídl k respektování opatření a kritizoval současně, že až dvě pětiny lidí protiepidemická pravidla z různých důvodů nedodržují. "Naše vláda samozřejmě může nařizovat všechna možná opatření, jejich dodržování je ale na každém z nás. Z podstaty věci nemůže být vláda zodpovědná za chování jednoho každého občana," podotkl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 18:34 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona

04.03.2021 16:28 Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama