Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co dělá každou neděli

Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi. Spolek milion chvilek mu stanovil několik ultimát, z těch si ale premiér vůbec nic nedělá. Jak sám tvrdí, tak přes čtvrt milionu protestujících Čechů vůbec neřeší

Přidejte svůj názor 414 komentářů

Oslavy 17. listopadu v Národním muzeu
doporučujeme

Babiš přiznal, že diskutovaný projev, který přednesl v neděli, psal sám. "Nepsal mi to (Marek Prchal). Zeptejte se pana Prchala. Na tyto věci mám, myslím, cit. Pan Prchal se určitě vyzná, jak se dělá Facebook, ale já mám zase intuici na některé jiné věci. Třeba na svá pravidelná nedělní hlášení na Facebook dávám scénář já. Že to celé nepíšu, to je pravda, ale pak to celé přepisuji. Věnuji tomu každou neděli tři až šest hodin," uvedl pro idnes premiér.

Následně uvedl, že demonstrace na Letné zaměřená proti jeho osobě ho nechává chladným. "Bylo to stejně jako minule. Dalo se čekat, že jich tam bude stejně, moc to neřeším. Je to jejich právo, máme svobodu," tvrdí Babiš.

Zareagoval také na několik ultimát, které od pořádajícího spolku Milion chvilek dostal. Řekl například, že se nehodlá vzdát Agrofertu včetně médií, protože už mu nepatří. "Nemám Agrofert. Kdybych šel na valnou hromadu Agrofertu, tak mě vyhodí. Nemám Agrofert. A když jsem se zbavil Agrofertu, tak pod ním jsou i média," uvedl.

Nechce také odvolat ministryni spravedlnosti Marii Benešovou.
"Proč bych ji odvolával? Paní Benešová je čestná žena. Nebyla v KSČ, i když ji tam lanařili. Na rozdíl ode mě to odmítla. Byla to hlavní bojovnice proti korupci," vysvětlil.

Odmítá také další požadavek na svou rezignaci. "Nerozumím tomu. Kdybych rezignoval, padá celá vláda. Co by se stalo potom? Pan prezident by musel jmenovat nového premiéra. Koho? To zase rozhodne pan Minář na Letné, nebo co? Nechápu to. Vždyť máme svobodné volby," zmínil s tím, že se nehodlá s šéfem spolku Mikulášem Minářem ani setkat.

Podle svých slov k tomu nemá důvod, ačkoliv opozice se s ním setkala. "Opozice na tom musí být fakt bídně, když jim tady dává instrukce šestadvacetiletý nedostudovaný student a říká jim, co mají dělat. To teda dopadli," udeřil Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze (414)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi jsou nechápaví? Z hnutí ANO přišla nálož kvůli Babišovi

05.12.2019 21:55 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je opět trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo. Odstoupit ale nehodlá, a důvod k…

Babišův střet zájmů: Co stojí v auditu Evropské komise a co bude dál?

05.12.2019 21:28 Aktualizováno Audit Evropské komise potvrdil, že premiér Andrej Babiš (ANO) porušil české i evropské předpisy o…

Abolice nebude. Zeman potvrdil, že kauza Čapí hnízdo poběží dál

05.12.2019 20:48 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman neudělí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) abolici poté, co nejvyšší státní…

V úterý na Václavském náměstí. Milion chvilek oznámil místo další…

05.12.2019 20:15 Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama