Babiš: Zeman přibral, je pyšný na své dvě brady

Prezident Miloš Zeman je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ve skvělé formě, přibral šest kilo a těší ho, že se mu vrátila dvojitá brada. Předseda vlády to dnes řekl novinářům při odjezdu z tradičního novoročního oběda, na kterém poprvé politiky doprovodily kromě manželek i děti. Oběd Babiš popsal jako příjemný a rodinný. S hlavou státu se premiér domluvil, že s rodinou přijede v létě do lánské obory.

Přidejte svůj názor 118 komentářů

Andrej Babiš a Miloš Zeman
doporučujeme

"Pan prezident je ve skvělé formě. Přibral šest kilo, je pyšný, že se mu vrátila dvojitá brada, lépe chodí," řekl Babiš. V říjnu byl Zeman po čtyři dny v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Nemocnice poté na svém webu uvedla, že se v ní prezident léčil a i po jejím opuštění léčí pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zejména nohou. Hrad hospitalizaci označil za rekondiční pobyt.

V tehdejší lékařské zprávě bylo uvedeno, že Zeman má cukrovku druhého typu a trpí neuropatií obou nohou. Laboratorní hodnoty, včetně hladiny krevního cukru a dalších parametrů hodnotících cukrovku, byly podle nemocnice v normě. Prezident za dva roky zhubl 20 kilogramů, lékaři u něho objevili také známky dehydratace. Zeman si podle nemocnice stěžoval na nestabilní chůzi a měl sklon k nižšímu krevnímu tlaku.

Předseda vlády se dnešního oběda zúčastnil s manželkou Monikou a dětmi Vivien a Frederikem, prezidenta doprovodily choť Ivana a dcera Kateřina, jež měla 1. ledna 26. narozeniny. "To jsem nějak opomněl. To je možná moje chyba, možná chyba protokolu. Já jsem panu prezidentovi přinesl velký katalog koňaků, takovou krásnou těžkou knížku, ale jinak nic. Na to jsme nějakým způsobem asi zapomněli," odpověděl Babiš na dotaz, zda přinesl Zemanově dceři dárek.

Premiér byl podle svých slov překvapený, že jeho děti možnost zúčastnit se novoročního oběda hned přijaly. "Já si myslel, že spíš z toho budou mít nějakou trému. Také jsme se domluvili, že někdy v létě přijdeme zase celá rodina. Navštívíme oboru, pan prezident nám ji ukáže, je tady 2000 zvířat," řekl Babiš.

Při uvítání se premiér a členové jeho rodiny zapsali do pamětní knihy lánského zámku. Úvodní setkání se konalo za přítomnosti médií. Dámy od pánů dostaly květiny. "Nemáme žádné problémy, a proto se můžeme usmívat," poznamenal prezident Zeman při společném fotografování.

Novoroční setkání prezidenta a předsedy vlády je letitou tradicí. Zeman s Babišem se společně s manželkami setkali při této příležitosti poprvé před dvěma lety. Zpravidla mluví o společenských záležitostech nebo o plánech na nadcházející rok, obvykle se ale dotknou i aktuální politické agendy. Letos mluvili o konfliktu mezi USA a Íránem, výsledku loňského státního rozpočtu, efektivitě justice či délce stavebního řízení.

Při novoročním obědě se letos stejně jako loni podávala paštika z kachních jater na portském víně a candát pečený na másle se zámeckými bramborami. Menu uzavřel citronový a malinový sorbet s jahodami, sdělil ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (118)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kancléřka Merkelová přijede do Prahy? Česko a Německo vyjednávají termín

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Česko jedná s Německem o možné návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze u příležitosti summitu…

Filip dva dny po infarktu opustil nemocnici. Bude obhajovat post šéfa KSČM?

21.02.2020 14:26 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu…

Babiš se dle soudu nemusí omlouvat Transparency International. Ta podá…

21.02.2020 11:43 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat za své výroky o neziskové organizaci Transparency…

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama