Bartoš má konkurenty. Na předsedu Pirátů kandidují i Pikal a Ferjenčík, ten chce legalizaci marihuany

Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík chce přitáhnout pozornost Pirátů na ekonomiku, ekologii, sociální oblast a vzdělávání. Řekl to dnes ve své kandidátské řeči na předsedu České pirátské strany. Jeho protikandidát, místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal chce zapojit více členů do řízení strany. Předsednickou funkci obhajuje Ivan Bartoš.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Mikuláš Ferjenčík
doporučujeme

Ferjenčík chce, aby se Piráti zaměřili na pět oblastí, které považuje pro budoucnost země za zásadní. Jde o fungování hospodářství a daňového systému, o zajištění udržitelnosti sociálního systému, o modernizaci školství, o záchranu zdravotnictví a o řešení úzce propojených problémů narůstajícího sucha, umírajících lesů, znečištění, ale i budoucnosti energetiky.

Je podle něj například potřeba snížit daně všem zaměstnancům, více zdanit těžbu, legalizovat konopí, zaměřit se na daňovou optimalizaci největších korporací. Daňové změny podle něj musí doprovázet modernizace ekonomiky. Je potřeba podporovat start-upy a odbourávat bariéry pro růst malých firem na velké.

Pikal řekl, že když vstupoval k Pirátům, bylo jich necelých 200. Teď jich je přes 1000, ale pořád je to málo, protože pořád je co zlepšovat. "Potřebujeme více aktivních lidí, lidí činorodých, lidí, kteří se chtějí zapojit, chtějí věci zlepšovat. A potřebujeme, aby přicházeli a setkávali se se stejnými hodnotami, na kterých jsme do této velikosti vyrostli - transparenci, přehlednosti, otevřené diskusi a možností se jednoduše zapojit," řekl Pikal.

Je podle něj potřeba, aby stranické systémy byly aktuální, plnily svůj účel a vzájemně spolupracovaly. "Potřebujeme, aby když někdo narazí na otázku či problém, věděl, kam se obrátit. Potřebujeme, aby mezi všelijakými programovými týmy byly nastaveny jasné vztahy, dalo se do nich jednoduše zapojit a zjistit co dělají. Potom bude jednodušší společně tvořit politiku pro lepší zemi," řekl Pikal.

Piráty pozdravil senátor Václav Láska (Senátor 21), který byl s jejich podporou zvolen. "Je nemálo politických stran a hnutí, které chtějí konec vlády Andreje Babiše. Ale pouze Piráti jsou zárukou toho, že až jednou vláda Andreje Babiše skončí, a ono se tak dřív nebo později stane, nevrátí se do české politiky staré pořádky. Staré pořádky, které upřímně řečeno byly jen o trochu míň zlé a nebezpečné, než jsou pořádky nastolené současnou vládou," řekl Láska.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohra Zemana a Babiše. Opozice jásá nad verdiktem Ústavního soudu

18.02.2020 14:59 Piráti po rozhodnutí Ústavního soudu, který potvrdil platnost zákona o střetu zájmů, vyzvali české…

Lex Babiš platí. Ústavní soud zamítl návrhy prezidenta i poslanců

18.02.2020 14:49 Ústavní soud (ÚS) zamítl návrhy prezidenta Miloše Zemana a poslanců ANO na zrušení části zákona o…

Volby: ODS a Piráti se přetahují o druhé místo. S TOP 09 je amen?

18.02.2020 13:33 Aktualizováno ODS by podle volebního modelu agentury Median v lednových volbách do Sněmovny skončila druhá a…

Češi se obírají na důchodech? Babiš chystá zásadní změny

17.02.2020 22:02 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš se na sociální síti opět věnoval novinkám, které přinesl uplynulý týden.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama