Bartoš se sejde se Zemanem, chce s ním hovořit o koronavirové pandemii

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se v úterý odpoledne sejde s prezidentem Milošem Zemanem. Hovořit chce zejména o způsobu zvládání koronavirové situace nebo záchraně maloobchodu, představit mu chce plán Pirátů a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Za pět dvanáct na řešení pandemické krize.

Ivan Bartoš
doporučujeme

Bartoš o tom dnes informoval na svém twitteru. V lednu uvedl, že chce se Zemanem na osobní schůzce probrat též předvolební situaci.

Piráti a STAN, kteří budou v říjnových sněmovních volbách kandidovat v koalici, se ve svém plánu zaměřili na úpravu provozu škol, kompenzací pro firmy a živnostníky postižené protikoronavirovými opatřeními nebo na vytvoření takzvaného Covid fondu, v němž by byly rezervní peníze na financování všech nutných opatření.

O možné schůzce se Zemanem Bartoš hovořil v lednu poté, co se hlava státu pro Mladou frontu Dnes vyjádřila, že po volbách pověří sestavením vlády nejsilnější stranu, nikoliv koalici. Pirátský předseda tehdy ČTK napsal, že by se měl sejít se Zemanem začátkem února, pokud termín nebude kolidovat se setkáním prezidentů visegrádské skupiny. Zeman se jej zúčastnil minulý týden v Polsku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD navrhne uzavření méně důležitých podniků

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Předsednictvo ČSSD pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření průmyslových podniků,…

Novináři vyzvali Hamáčka, aby mohli cestovat díky svým průkazům

27.02.2021 21:03 Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dnes vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka …

Maláčová se dohaduje se Schillerovou na twitteru. Lidé nechápavě kroutí…

27.02.2021 16:56 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes na twitteru nabídla ministryni práce Janě…

Hejtmani: Opatření jsou odpovídající, plní se nemocnice, musíme virus…

27.02.2021 13:17 Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) považuje poslední zpřísnění protiepidemických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama