Bobošíková zahájila činnost Institutu svobody a demokracie

Před návratem marxismu-leninismu do současné české společnosti a do Evropské unie varovala při dnešním slavnostním zahájení činnosti Institutu svobody a demokracie (ISDe) v Praze jeho prezidentka Jana Bobošíková. Kritizovala mimo jiné vytváření seznamů nepohodlných kontroverzních osob, ale také červencovou dohodu na úrovni Evropské unie na parametrech fondu obnovy ekonomik a budoucího sedmiletého rozpočtu.

Jana Bobošíková
doporučujeme

Bývalá europoslankyně a někdejší kandidátka na prezidentku Bobošíková řekla, že stejně jako za minulého režimu se dnes rozdělují lidé na názorově poslušné a nepohodlné nálepkami "nekorektní" nebo "kontroverzní". "Za peníze daňových poplatníků se vytvářejí seznamy osob a médií, která jsou tzv. kontroverzní nebo dezinformační. Stejně jako v minulém režimu si za to sami platíme," uvedla.

Výsledky červencového unijního summitu podle Bobošíkové znamenají, že země jako ČR budou tvrdě doplácet na ty, které žily na dluh. "Chudší země budou doplácet bohatším jen proto, že se posledních pět let nezadlužovaly," uvedla. Cílem dnešní EU podle ní není udržovat své svobody, ale provázat ekonomiky svých členů, aby získaly pocit, že jsou svázány navždy.

Podle ředitele kanceláře ISDe Václava Musílka nemá institut žádné sponzory. "Nemá dokonce ani účet. Je financován výhradně z příspěvků svých členů a myslím, že největší investice je investice časová, kterou do toho všichni ve svém volnu vkládají," řekl. Sponzory podle něj institut ani nechce.

Institut ve svých materiálech uvádí, že mezi jeho hodnoty patří respekt k anticko-židovsko-křesťanským kořenům, svoboda a odpovědnost, hospodářská prosperita založená na volném trhu, volná soutěž politických stran, parlamentní demokracie a názorová pluralita a suverenita ČR v rámci svobodné Evropy. Vyvíjet činnost plánuje institut prostřednictvím komentářů, publikací, internetových příspěvků, seminářů, rozhovorů a anket. "Nechceme působit v nějaké uzavřené sociální bublině, otevřenost je pro nás velmi důležitá," uvedl Musílek.

Mezi zakladatele institutu patří i ekonomka a členka Rady České televize Hana Lipovská, na zahájení dorazili mimo jiné poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jiří Kobza nebo prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a bývalý kandidát na prezidenta ČR Jiří Hynek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová a Maláčová se nedohodly na rozpočtu MPSV, problém je s…

22.09.2020 15:47 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a práce Jana Maláčová (ČSSD) se dnes nedohodly na…

Česko stárne. MPSV chce půl miliardy na investice do domovů důchodců

22.09.2020 14:37 Ministerstvo práce pro příští rok žádá do svého rozpočtu půl miliardy korun na výstavbu a opravy…

Obecné ohrožení? Postup SÚKL by mohl být trestným činem, tvrdí Hamáček

22.09.2020 13:37 Postup Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům…

MPSV chystá novou komisi, má najít budoucí model financování dlouhodobé…

22.09.2020 13:18 Ministerstvo práce chystá novou komisi podobnou té důchodové, která by se měla kvůli stárnutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama