Brno podpoří cestovní ruch, odpustí platby a koupí dezinfekci

Brno chce kvůli krizi způsobené koronavirem podpořit cestovní ruch. Odpustí proto ubytovacím zařízením městskou pobytovou taxu, tedy místní poplatek za pobyt, ale také koupí dezinfekci k umístění u turistických cílů, chystá i televizní a online kampaň. V tiskové zprávě to dnes uvedla Kateřina Gardoňová z tiskového oddělení magistrátu.

Brno, ulice Pekařská
doporučujeme

Podle města se situace spojená s koronavirem a přijatá restriktivní opatření negativně podepsaly na fungování cestovního ruchu v celé zemi i v Brně. "Podle analýzy je Jihomoravský kraj třetím nejohroženějším krajem v České republice v souvislosti s pandemií. Ohroženo je téměř 6000 pracovních pozic a předpokládá se pokles spotřeby v cestovním ruchu o sedm procent," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Podle ní navržená opatření doplňují už dříve schválené ekonomické balíčky, kterými chce Brno pomoct podnikatelům a kultuře. "Chceme totiž, aby město Brno bylo i nadále oblíbenou turistickou destinací, v níž stále hraje důležitou roli také veletržní a eventový průmysl," dodala Vaňková.

Kancelář marketingu a cestovního ruchu města počítá s okamžitou pomocí, ale také se středně- a dlouhodobými opatřeními. "Rozhodli jsme se odpustit platby ubytovacích zařízení za městské pobytové taxy, které putují do rozpočtů městským částem. Platby odpustíme a pokryjeme od června do prosince letošního roku," řekla zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá (ODS).

Město také zakoupí prvních deset stojanů s dezinfekcí, které rozmístí do blízkosti turistických cílů. "Chceme tak promovat Brno jako bezpečnou a čistou destinaci. Aktuálně připravujeme také marketingovou kampaň, která má za hlavní cíl nastartovat cestovní ruch v Brně a na jižní Moravě," uvedla Černá. Za tři miliony město uskuteční komunikační televizní a online kampaň a zacílí především na tuzemské cestovatele. Město chystá i podporu subjektů cestovního ruchu prostřednictvím Moravia Convention Bureau a podporu turistické karty Brnopas, která se rozšíří do celého regionu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovní debata o plánu EU se zvrtla ve spor o účast poslanců

09.07.2020 21:23 Aktualizováno Dnešní sněmovní debata o plánu Evropské unie na oživení evropské ekonomiky po koronavirové krizi…

Na nejvyšší ocenění Sněmovna navrhla Morávka, Balabána a Mašína

09.07.2020 19:13 Aktualizováno Na udělení nejvyššího státního vyznamenání Řádu bílého lva Sněmovna navrhla prezidentu Miloši…

KSČM žádá po hnutí ANO podporu prodloužení dovolené o týden

09.07.2020 18:35 Aktualizováno Komunisté žádají po hnutí ANO podporu pro svůj návrh na prodloužení zákonné dovolené pro…

EU pošle členským státům peníze. Investujme do budoucnosti, vyzývá…

09.07.2020 17:53 Evropská unie je připravena vyčlenit ze svého rozpočtu 750 miliard eur na záchranu ekonomik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy