Brno podpoří cestovní ruch, odpustí platby a koupí dezinfekci

Brno chce kvůli krizi způsobené koronavirem podpořit cestovní ruch. Odpustí proto ubytovacím zařízením městskou pobytovou taxu, tedy místní poplatek za pobyt, ale také koupí dezinfekci k umístění u turistických cílů, chystá i televizní a online kampaň. V tiskové zprávě to dnes uvedla Kateřina Gardoňová z tiskového oddělení magistrátu.

Brno, ulice Pekařská
doporučujeme

Podle města se situace spojená s koronavirem a přijatá restriktivní opatření negativně podepsaly na fungování cestovního ruchu v celé zemi i v Brně. "Podle analýzy je Jihomoravský kraj třetím nejohroženějším krajem v České republice v souvislosti s pandemií. Ohroženo je téměř 6000 pracovních pozic a předpokládá se pokles spotřeby v cestovním ruchu o sedm procent," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Podle ní navržená opatření doplňují už dříve schválené ekonomické balíčky, kterými chce Brno pomoct podnikatelům a kultuře. "Chceme totiž, aby město Brno bylo i nadále oblíbenou turistickou destinací, v níž stále hraje důležitou roli také veletržní a eventový průmysl," dodala Vaňková.

Kancelář marketingu a cestovního ruchu města počítá s okamžitou pomocí, ale také se středně- a dlouhodobými opatřeními. "Rozhodli jsme se odpustit platby ubytovacích zařízení za městské pobytové taxy, které putují do rozpočtů městským částem. Platby odpustíme a pokryjeme od června do prosince letošního roku," řekla zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá (ODS).

Město také zakoupí prvních deset stojanů s dezinfekcí, které rozmístí do blízkosti turistických cílů. "Chceme tak promovat Brno jako bezpečnou a čistou destinaci. Aktuálně připravujeme také marketingovou kampaň, která má za hlavní cíl nastartovat cestovní ruch v Brně a na jižní Moravě," uvedla Černá. Za tři miliony město uskuteční komunikační televizní a online kampaň a zacílí především na tuzemské cestovatele. Město chystá i podporu subjektů cestovního ruchu prostřednictvím Moravia Convention Bureau a podporu turistické karty Brnopas, která se rozšíří do celého regionu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman: Ti, kdo se nechtějí očkovat, jsou "lehce dementní". Blatného odepsal

28.02.2021 22:01 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman očekává, že epidemie nemoci covid-19 skončí letos v září. Zdůvodňuje to tím,…

ANO sněmovní volby nevyhraje, premiérem bude Bartoš, tipují bookmakeři

28.02.2021 22:01 Aktualizováno V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je…

Vystrčil navrhnul, aby část platu lidí na home office šla potřebnějším

28.02.2021 15:34 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vyzval ke sdílené solidaritě mezi lidmi. V dnešním diskusním…

Babišovi a jeho rodině vyhrožoval zastřelením. Policie dotyčného dopadla

28.02.2021 15:31 Aktualizováno Policie informovala letos 8. ledna premiéra Andreje Babiše (ANO), že existuje člověk, který chce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama