Budou Češi chodit do práce čtyři dny? Hamáček se pořádně seknul

Čtyřdenní pracovní týden by jistě byl pro většinu Čechů lákadlem, jeho zavedení ale není na programu dne. A to navzdory tomu, že se šéf ČSSD Jan Hamáček mylně domnívá, že se o něm v jiných zemích uvažuje.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jan Hamáček
doporučujeme

Jan Hamáček na Facebooku uvedl, že finská premiérka Sanny Marinová požaduje zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Rád by navíc něco podobného viděl prý i v Česku. 

Ve skutečnosti je ale situace trochu jiná. Mladá sociálnědemokratická politička myšlenku kratšího pracovního týdne sice jako tehdejší ministryně dopravy loni v srpnu zmínila, ale uvedla ji jen jako poznámku v panelové diskuzi. 

Finská vláda navíc v úterý popřela, že by o zavedení čtyřdenního pracovního týdne uvažovala. V uplynulých dnech o podobné možnosti spekulovala média.

Upozornila také, že takové zkrácení pracovního týdne nemá v dlouhodobém programu ani na aktuální agendě. I přesto dnes Hamáček tvrdil opak.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Místo Kubery měl zemřít Zeman? Z okolí ČT přišla tvrdá "kondolence"

22.01.2020 22:02 Aktualizováno Smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery zarmoutila mnoho Čechů. Ti se netají svými pocity, které jsou…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

22.01.2020 21:54 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Babiš má se zakázkou na dálniční známky stále problém, podá trestní…

22.01.2020 18:17 Společnost Asseco Central Europe je připravena vzdát se smlouvy za 401 milionů korun na IT systém k…

Digitální daň poprvé prošla Sněmovnou. Kolik státu ročně vynese?

22.01.2020 17:22 Na velké internetové firmy by mohla v Česku v budoucnu dopadnout sedmiprocentní digitální daň.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama