Byl jsem nepřítelem Česka, postěžoval si Prymula. Ochranku už nemá

Exministr zdravotnictví Roman Prymula je nyní soukromá osoba a nemá jakékoli angažmá ve státní sféře. Dnes to řekl v diskusním pořadu Partie v televizi Prima. Na dotaz, jestli bude mít roli ve státní sféře, odpověděl, že zájem je, ale nic zatím nenastalo.

Roman Prymula
doporučujeme

Prymula ve funkci ministra skončil koncem října kvůli tomu, že byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. 

"Já jsem soukromá osoba v tuto chvíli. Já nemám ve státní sféře jakékoli angažmá," řekl Prymula. Exministr se v tomto týdnu sešel s prezidentem Milošem Zemanem. "Tam jsem byl jako soukromá osoba diskutovat, jak ta epidemie vypadá, jak se šíří," uvedl.

Ochrannou službu měl kvůli tomu, že se vyskytla řada výhrůžek souvisejících s epidemií a opatřeními proti ní, řekl. Aparát ministerstva vnitra je podle něj vyhodnotil tak, že mu ochrannou službu poskytl. "Tady je kuriózní to, že nepřítelem České republiky byl Prymula, ne koronavirus," poznamenal exministr.

Prymula již dříve připustil, že schůzka byla politická chyba. Fotografové na ní zachytili i předsedu poslaneckého klubu vládního hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Prymula koncem října řekl, že má právní analýzu, podle které se pochybení nedopustil.

"Já na té své části si samozřejmě trvám. Bylo tam logicky více lidí, ti tam seděli snad od půl čtvrté, co tam dělali, já nevím. A co se týká těch diskusí, tak stále žiju v dojmu, že o tom existují nějaké záznamy," řekl dnes k říjnové schůzce v restauraci, která měla být podle nařízení uzavřená.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

25.11.2020 21:10 Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci…

Schillerová: Po uvolnění omezení není důvod prodloužit Antivirus

25.11.2020 20:18 Kdyby se do konce roku uvolnila nařízená omezení podnikání, nebyl by důvod prodlužovat dál…

Schvalování daňového balíčku v Senátu může být 10. i 17. prosince

25.11.2020 20:05 Schvalování daňového balíčku v Senátu bude podle jeho předsedy Miloše Vystrčila (ODS) záležet na…

Schodek letošního rozpočtu je podle Babiše aktuálně 305 miliard

25.11.2020 19:29 Schodek státního rozpočtu k dnešku činí zhruba 305 miliard korun. Hospodaření státu se tak vyvíjí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama