Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se zastal seniorů

Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům seniorům, proti takové nehoráznosti neohradila.

Přidejte svůj názor 81 komentářů

Petr Hannig
doporučujeme

Nejrizikovější skupinou z hlediska nehodovosti jsou řidiči senioři. Pražský magistrát přišel s tím, že by senioři měli mít možnost vyčerpat pouze šest trestných bodů, po překročení by přišli o řidičský průkaz. „Takže dvakrát byste se nepřipoutali a přišli byste o řidičák,“ napsal na svém blogu Hannig.

Listina základních práv člověka nepřipustí jakoukoliv diskriminace podle věku. „Jsem rád, že tuto šestibodovou knutu, ze kterých by se senioři mohli stát nevolníky připoutanými ke svému bydlišti, Ministerstvo dopravy ze svých plánů, týkajících se novely silničního zákona, vypustilo," napsal Hannig.

Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu se bude zabývat i jinými návrhy. Je tu také možnost omezit řidičům vysokého věku rozsah silnic, po nichž by mohli jezdit. V řidičském oprávnění by tedy měli uvedeno, že mohou jezdit například jen ve svém kraji nebo na konkrétně stanovené silnici.

„To je přece neuvěřitelně sprosté. Takže se nebudou pronásledovat piráti silnic překračující rychlostní limity klidně o desítky kilometrů za hodinu, ale naopak senioři, kteří jezdí uvážlivě a respektují dopravní předpisy,“ dodal Hannig.

Hannig chápe povinnou lékařskou prohlídku, od 65 let a pak od 68 každé dva roky. Je pro něj ale nepochopitelné proč současnou výši pokuty chce Ministerstvo dopravy zvýšit na 7 000-25 000 Kč.

„Může se stát, že senior se prostě k lékaři, kterých je na venkově stále méně, nedostane do data svého narození, zastaví ho kontrola a bude muset zaplatit částku, která bude vzhledem k jeho důchodu likvidační,“ napsal Hannig.

Vyzývá parlamentní strany, aby si problém připravované diskriminace seniorů vzali za svůj a zamezily mu dokud je čas. „Vyzývám parlamentní strany, zvláště pak ANO, které má Ministerstvo dopravy v gesci, aby do takových komisí, které se týkají seniorů řidičů, delegovaly i ty jichž se zákony budou bezprostředně týkat, to jest seniorů. Ono je totiž v poslední době, zvláště v ČR obvyklým žánrovým obrázkem, že senior je pro dnes vládnoucí čtyřicátníky dědula krmící holuby v parku,“ uvedl Hannig.

Loading...
Vstupte do diskuze (81)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

19.10.2019 21:53 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 21:50 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Zemanovo zdraví vyvolává otazníky. Co se stane, pokud nedokončí mandát?

19.10.2019 20:36 Aktualizováno Rekondiční pobyt ve střešovické nemocnici opět vyvolal debatu o možném předčasném konci prezidenta…

Privatizaci OKD zpackala ČSSD? Zaorálek se ohradil, na vině je prý Klaus

19.10.2019 17:13 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který se dlouhodobě angažuje v kauze privatizace těžební…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama