Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se zastal seniorů

Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům seniorům, proti takové nehoráznosti neohradila.

Petr Hannig
doporučujeme

Nejrizikovější skupinou z hlediska nehodovosti jsou řidiči senioři. Pražský magistrát přišel s tím, že by senioři měli mít možnost vyčerpat pouze šest trestných bodů, po překročení by přišli o řidičský průkaz. „Takže dvakrát byste se nepřipoutali a přišli byste o řidičák,“ napsal na svém blogu Hannig.

Listina základních práv člověka nepřipustí jakoukoliv diskriminace podle věku. „Jsem rád, že tuto šestibodovou knutu, ze kterých by se senioři mohli stát nevolníky připoutanými ke svému bydlišti, Ministerstvo dopravy ze svých plánů, týkajících se novely silničního zákona, vypustilo," napsal Hannig.

Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu se bude zabývat i jinými návrhy. Je tu také možnost omezit řidičům vysokého věku rozsah silnic, po nichž by mohli jezdit. V řidičském oprávnění by tedy měli uvedeno, že mohou jezdit například jen ve svém kraji nebo na konkrétně stanovené silnici.

„To je přece neuvěřitelně sprosté. Takže se nebudou pronásledovat piráti silnic překračující rychlostní limity klidně o desítky kilometrů za hodinu, ale naopak senioři, kteří jezdí uvážlivě a respektují dopravní předpisy,“ dodal Hannig.

Hannig chápe povinnou lékařskou prohlídku, od 65 let a pak od 68 každé dva roky. Je pro něj ale nepochopitelné proč současnou výši pokuty chce Ministerstvo dopravy zvýšit na 7 000-25 000 Kč.

„Může se stát, že senior se prostě k lékaři, kterých je na venkově stále méně, nedostane do data svého narození, zastaví ho kontrola a bude muset zaplatit částku, která bude vzhledem k jeho důchodu likvidační,“ napsal Hannig.

Vyzývá parlamentní strany, aby si problém připravované diskriminace seniorů vzali za svůj a zamezily mu dokud je čas. „Vyzývám parlamentní strany, zvláště pak ANO, které má Ministerstvo dopravy v gesci, aby do takových komisí, které se týkají seniorů řidičů, delegovaly i ty jichž se zákony budou bezprostředně týkat, to jest seniorů. Ono je totiž v poslední době, zvláště v ČR obvyklým žánrovým obrázkem, že senior je pro dnes vládnoucí čtyřicátníky dědula krmící holuby v parku,“ uvedl Hannig.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman by považoval zrušení udílení vyznamenání kvůli covidu za zbabělost

27.09.2020 18:56 Prezident Miloš Zeman by považoval za zbabělost, kdyby se letos na Pražském hradě nekonaly oslavy…

Babiš chce, aby mobilní operátoři zlevnili chytré telefony

27.09.2020 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na mobilní operátory, aby zlevnili chytré mobilní telefony pro…

ČSSD nepodpoří zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky

27.09.2020 17:30 Aktualizováno ČSSD nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. V Otázkách…

Voličské průzkumy, které vede ANO, lze zveřejňovat do pondělí

27.09.2020 14:55 K vítězství v krajských volbách má podle posledních průzkumů voličské obliby, které mohou být…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama