Čeká uprchlíky báječný život v Evropě? Babiš otevřeně o migraci a EU

Premiér Andrej Babiš se ve svém pravidelném nedělním přehledu týdne vyjádřil k migraci. Tvrdí, že V4 a Rakousko toho mohou hodně dokázat. Například pomáhat státům, které jsou zasaženy migrační krizí. jejich přijímání ale odmítá.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

babiš tvrdí, že V4 a Rakousko mají dohromady víc obyvatel než Francie nebo Itálie, a na některé důležité věci mají státy stejný názor. Například na migraci.

"Potvrdili jsme si, že kvóty jsou passé a reforma azylového systému musí být založená na souhlasu všech členských států. Jedná se hlavně o bezpečnost našich občanů a Evropy jako celku," uvedl.

V4 s Rakouskem je podle něj nejtvrdší jádro proti ilegální migraci, kvótám a redistribuci ilegálních migrantů. Chce také zabránit tomu, aby v budoucnu došlo k přehlasování ostatních států.

"Jsme to my a budeme to my, kdo rozhoduje o tom, kdo u nás bude bydlet a pracovat," uvedl a dodal, že loni do Evropy nelegálně přišel nejnižší počet lidí za posledních 6 let.

Podle Babiše Česko podporujeme vše, co povede k ještě lepší ochraně společných hranic a důsledným návratům nelegálních migrantů z EU co nejdříve.

Je ale zároveň připraven dál pomáhat státům, ze kterých migranti pocházejí, pokud o to budou stát a budou se snažit situaci zlepšit.

Doplnil také, že se hodně diskutuje o novém azylovém a migračním systému. Na tom, jak by měl vypadat, se ale členské státy neshodnou.

"Ty, které by chtěly migranty přerozdělovat do různých zemí, sice dávají o svém názoru vědět hodně nahlas, ale to ještě neznamená, že nás přesvědčily. A V4 už v tom dneska není sama, když říká, že žádné přerozdělování nic nevyřeší, akorát povzbudí pašeráky, aby přesvědčovali ještě víc lidí k odchodu do Evropy a slibovali jim, že je tam čeká báječný život," uvedl Babiš.

Nelegální migrace je podle něj nepřijatelná a její podněcování ještě více, takže se chce na boj proti ní zaměřit. 

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kancléřka Merkelová přijede do Prahy? Česko a Německo vyjednávají termín

21.02.2020 15:01 Česko jedná s Německem o možné návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze u příležitosti summitu…

Filip dva dny po infarktu opustil nemocnici. Bude obhajovat post šéfa KSČM?

21.02.2020 14:26 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu…

Babiš se dle soudu nemusí omlouvat Transparency International. Ta podá…

21.02.2020 11:43 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat za své výroky o neziskové organizaci Transparency…

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama