Čeká uprchlíky báječný život v Evropě? Babiš otevřeně o migraci a EU

Premiér Andrej Babiš se ve svém pravidelném nedělním přehledu týdne vyjádřil k migraci. Tvrdí, že V4 a Rakousko toho mohou hodně dokázat. Například pomáhat státům, které jsou zasaženy migrační krizí. jejich přijímání ale odmítá.

uprchlíci
doporučujeme

babiš tvrdí, že V4 a Rakousko mají dohromady víc obyvatel než Francie nebo Itálie, a na některé důležité věci mají státy stejný názor. Například na migraci.

"Potvrdili jsme si, že kvóty jsou passé a reforma azylového systému musí být založená na souhlasu všech členských států. Jedná se hlavně o bezpečnost našich občanů a Evropy jako celku," uvedl.

V4 s Rakouskem je podle něj nejtvrdší jádro proti ilegální migraci, kvótám a redistribuci ilegálních migrantů. Chce také zabránit tomu, aby v budoucnu došlo k přehlasování ostatních států.

"Jsme to my a budeme to my, kdo rozhoduje o tom, kdo u nás bude bydlet a pracovat," uvedl a dodal, že loni do Evropy nelegálně přišel nejnižší počet lidí za posledních 6 let.

Podle Babiše Česko podporujeme vše, co povede k ještě lepší ochraně společných hranic a důsledným návratům nelegálních migrantů z EU co nejdříve.

Je ale zároveň připraven dál pomáhat státům, ze kterých migranti pocházejí, pokud o to budou stát a budou se snažit situaci zlepšit.

Doplnil také, že se hodně diskutuje o novém azylovém a migračním systému. Na tom, jak by měl vypadat, se ale členské státy neshodnou.

"Ty, které by chtěly migranty přerozdělovat do různých zemí, sice dávají o svém názoru vědět hodně nahlas, ale to ještě neznamená, že nás přesvědčily. A V4 už v tom dneska není sama, když říká, že žádné přerozdělování nic nevyřeší, akorát povzbudí pašeráky, aby přesvědčovali ještě víc lidí k odchodu do Evropy a slibovali jim, že je tam čeká báječný život," uvedl Babiš.

Nelegální migrace je podle něj nepřijatelná a její podněcování ještě více, takže se chce na boj proti ní zaměřit. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministři prozradili své plány na léto. Někteří z nich vyrazí do zahraničí

04.07.2020 16:15 Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během…

Šíření nenávisti podporují i xenofobní skupiny, dominuje Okamurova SPD,…

04.07.2020 12:59 Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je…

Stát možná uleví hendikepovaným. Chce zjednodušit výměnu průkazů

04.07.2020 10:59 Postup pravidelné výměny průkazu osoby se zdravotním postižením by se mohl v některých případech…

Česko pošle na oddlužení Somálska téměř milion eur

04.07.2020 10:48 Česko se zapojí do iniciativy Mezinárodního měnového fondu (MMF) na oddlužení Somálska. Přispět by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy