Okamura si v České televizi podal moderátorku

Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v průběhu celé kauzy Čapího hnízda vyjadřoval, že spravedlnosti v České republice bude věřit jenom ve chvíli, když bude trestní stíhaní zastaveno. Tomio Okamura předseda SPD rozhodnutí přivítal, pak se dostal do konfliktu s Českou televizi.

Tomio Okamura
doporučujeme

„Rozhodnutí vítáme, protože jsme SPD. V žádném případě jsme nepropadali nějaké osobní laciní hysterii vůči osobě pana premiéra. Od začátku jsme říkali, že kauza musí být vyšetřená a až poté se vyjádříme. My jsme nedělali žádné osobní útoky,“ se pro ČT vyjádřil Okamura.

Uvedl, že mu přijde zajímavé, že je podle českých státních zástupců v pořádku vyvést jednu firmu z podnikatelského gigantu, s touto malou firmou žádat o dotaci pro malé firmy a po vyčerpání dotace se vrátí do obřího holdingu. „Je to zajímavé, nicméně, státní zastupitelství rozhodlo, že je to z hlediska českého práva v pořádku a mně to nepřísluší nijak komentovat,“ zdůraznil.

Moderátorka České televize Barbora Kroužková řekla, že hnutí SPD navrhovalo své služby nedávno ve vládní krizi a členové hnutí chtěli nahradit ČSSD ve vládě. „Já se musím důrazně ohradit proti tomu, co jste teď dvakrát řekla, že by SPD nabízelo své služby. Jediné, co my nabízíme, je pomoc při realizaci politického programu SPD, který jsme slíbili voličům. Žádné své služby jsme nikdy nikomu nenabízeli, ani jsme se nenabízeli Andreji Babišovi. To vždycky ta sluníčkářská média překrucovala, aby nás poškodila,“ reagoval Okamura.

Okamura by se spolupráci s Babišem a jeho 77 dalšími poslanci nebránil. Aby mohl prosazovat program SPD hledá 101 poslanců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama