Česká televize se kvůli uprchlíkům a Arabům ztrapnila? Z SPD přišla odveta

Pro netradiční vánoční přání se rozhodl tým pořadu 168 hodin. Ukázal, jak by vypadal betlém bez migrantů, Židů a dalších národů. Dnes na tento krok přišla z SPD ostrá odezva.

Přidejte svůj názor 72 komentářů

Česká televize
doporučujeme

24. prosince zveřejnil tým pořadu 168 hodin netradiční vánoční přání. Je na něm vyobrazen betlém bez "Židů, Arabů, Afričanů, uprchlíků a svobodných matek". 

V betlémě tak zela pouze osamocená zvířata, nikdo další v něm nezůstal. Pod příspěvkem se ale okamžitě strhla vášnivá diskuze, kterou musela korigovat moderátorka Nora Fridrichová.

"Vtip s prázdným betlémem koluje po světě už několik let. Když jsem ho na Štědrý den umístila sem, chvíli se nic nedělo. Poté se ho "ujaly" dezinformační servery a na této zdi se začaly vršit negativni, často nenávistné, vulgární a výhrůžné komentáře," napsala na sociální síti.

"Protože vtip se vysvětlovat nemá, jen stručně: Marie jako svobodná matka - Josef nebyl otcem jejího dítěte. Uprchlíky se s Marií stali po narození Ježíše, když prchali před Herodesem do Egypta. Arabové, Afričani - jeden ze tří králů Baltazar je přezdíván jako král Arábie, případně král Etiopie. Do roku 2020 přeji nám všem méně lží, méně nenávisti a více humoru," dodala.

K příspěvku se nyní vyjádřil i Radim Fiala z SPD. Ten tvrdí, že se Česká televize se svým pořadem 168 údajně ztrapnila a podle něj šíří dezinformace. "Chtěla být rádoby-vtipná a dala na facebook betlém bez lidí s tím, že prý na něm nejsou Židé, Arabové, Afričané a svobodné matky – což je totálně mimo a je to šíření fake news," napsal.

Dodal, že Maria nebyla svobodná matka, ale právoplatná manželka Josefa. Josef, Maria a Ježíš nebyli na útěku, ale byli v Betlémě de facto na „sčítání lidu“. A mudrci z východu, tedy Tři králové, podle něj nebyli černoši ani Arabové.

"Dnes bývá módní mezi sluníčkáři a některými křesťanskými modernisty přirovnávat nelegální imigranty právě ke Svaté rodině. Je zde ale zásadní rozdíl. Ježíš, Josef a Maria nešířili nenávistné náboženství a nešířili teror. Nevraždili, nekradli, neznásilňovali a nebrali sociální dávky a nebyli příživníky. A hned když nebezpečí pominulo, vrátili se domů," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (72)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kancléřka Merkelová přijede do Prahy? Česko a Německo vyjednávají termín

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Česko jedná s Německem o možné návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze u příležitosti summitu…

Filip dva dny po infarktu opustil nemocnici. Bude obhajovat post šéfa KSČM?

21.02.2020 14:26 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu…

Babiš se dle soudu nemusí omlouvat Transparency International. Ta podá…

21.02.2020 11:43 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat za své výroky o neziskové organizaci Transparency…

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama