Česko a Tchaj-wan podepsaly další memorandum o spolupráci

Česko-tchajwanská obchodní komora dnes podepsala další memorandum o spolupráci s tchajwanskou Radou pro rozvoj zahraničního obchodu. Obě strany se dohodly mimo jiné na vzájemném sdílení obchodních, tržních a ekonomických informací. Komora o tom informovala v tiskové zprávě. Podpisu se on-line zúčastnil mimo jiné předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), který s delegací na přelomu srpna a září Tchaj-wan navštívil.

Tchaj-Wan
doporučujeme

Dohoda se týká také předávání informací podnikatelům na obou stranách, které se mohou týkat zboží, služeb a dalších možností partnerství obou zemí. Země se dohodly na podpoře lokálních zástupců obou zemí, aktivit, veletrhů, produktů a také průzkumů trhu, uvedla komora.

Vystrčilova návštěva Tchaj-wanu vzbudila silný ohlas nejenom v Česku. Proti návštěvě druhého nejvyššího ústavního představitele ČR ostře protestovala Čína. Její ministr zahraničí Wang I Vystrčilovi vyhrožoval, že ho Peking za porušení politiky jedné Číny donutí zaplatit vysokou cenu. Předsedy Senátu se naopak zastaly například Německo, Francie či Spojené státy.

S cestou, kterou chtěl původně uskutečnit bývalý předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), zbylí ústavní činitelé nesouhlasili a Vystrčilovi ji nedoporučili. Prezident Miloš Zeman se proto rozhodl Vystrčila nezvat na porady k české zahraniční politice.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda otevře papírnictví či dětské oděvy, žádá o delší nouzový stav

18.01.2021 22:04 Aktualizováno Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít, schválila to…

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

18.01.2021 22:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Schodek rozpočtu letos podle Zamrazilové stoupne nad 400 miliard

17.01.2021 14:23 Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama