Česko už není suverénní země. Václav Klaus drsně promluvil o ODS Trikoloře i Zemanovi

Bývalý prezident Václav Klaus starší zavzpomínal na 90. léta a bránil kuponovou privatizaci. V pořadu Rozstřel Mladé Fronty Dnes promluvil také o Trikolóře, kterou založil jeho syn Václav Klaus mladší, a o jeho bývalé straně ODS.

Přidejte svůj názor 190 komentářů

Václav Klaus na pietním aktu u příležitosti 17. listopadu (17. 11. 2016)
doporučujeme

Václav Klaus zavzpomínal například na 90. léta. Zmínil se například o kuponové privatizaci. Tvrdil, že ho příliš netrápí, co o něm říkali nebo říkají jeho bývalí ideoví souputníci. Poznamenal, že on je na rozdíl od nich nečinil a snažil se věcně argumentovat. Dodal, že se zapomíná na to, že v kuponové privatizaci nebyla ani čtvrtina všech privatizovaných aktiv.

Konkrétně zmínil například současného prezidenta Miloše Zemana a jeho slova o „spálené zemi“. „Já mám hrůzu, že už vymizela paměť těchto věcí,“ posteskl si Klaus. Podobné silácké výroky teď podle Klause činí i premiér Andrej Babiš (ANO). Zdůraznil ale, že kuponovou privatizaci bude vždy hájit.

Naopak ho ale mrzí, že nedokázal udržet jeho bývalou stranu ODS ve formě, v jaké byla založena. Lituje také, že stranu podle svých slov neubránil proti „vnitřním tlakům“. I když se na založení ODS podílelo více politiků, mnoho lidí ji podle Klause vnímalo jako stranu jednoho muže, což považuje za varování pro svého syna a jeho Trikolóru.

Zároveň ale odmítl, že by on sám pro Trikolóru pracoval. Prý jen stojí vedle, podporuje ji a občas poradí. Václav Klaus mladší podle něj žádal o radu například kvůli aktuální situaci týkající se tureckého zásahu v některých částech Sýrie ovládaných Kurdy.

Mluvil také o vytvoření Senátu – odjakživa byl totiž přesvědčen, že ho Česko nepotřebuje. Nesouhlasil ani s rozdělením republiky na kraje. Někteří politici totiž podle něj zjistili, že nemají na kariéru ve vysoké politice a tak se usadili alespoň v regionech – což prý mimo jiné přispělo ke štěpení ODS.

Okomentoval i nové heslo ODS, se kterou se už v minulosti rozešel. Strana hlásí, že Česko je „Země, která vítězí“. On sám s tím ale příliš nesouhlasí a má prý pocit, že se jedná jen o další marketingové heslo. Podle něj už totiž není Česko podle něj už není suverénní zemí. Došlo prý na jeho slova, že je potřeba si dát pozor, „abychom se v EU nerozpustili jako kostka cukru v čaji“.

Loading...
Vstupte do diskuze (190)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman proti Praze. Poslal dopis čínskému prezidentovi, žádá o další…

17.10.2019 16:24 Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby…

Moravská Cosa nostra? Šéf ODS Fiala žádá rezignaci Schillerové, kvůli…

17.10.2019 16:09 Představitelé opoziční ODS dnes vyzvali k rezignaci ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO).…

Skandál u pražských Pirátů: Šéfka zastupitelů rezignovala, navezla se do…

17.10.2019 15:31 Aktualizováno Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci.…

Prezident Zeman nastoupil do nemocnice, podpírali ho bodyguardi

17.10.2019 13:37 Prezident Miloš Zeman přijel v doprovodu ochranné služby a dcery Kateřiny na interní kliniku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama