Chtějí Babiše zabít? Otevřená zpověď premiéra: Jsem hovado

Premiér Andrej Babiš přiznal, že jsou lidé, kteří si přejí, aby zemřel. Dodal, že tím nemyslí pouze podnikatele, ale i někoho jiného.

Přidejte svůj názor 307 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

"Zkoušeli jste se někdy vžít do lidí, kteří mě fakt, ale fakt nesnáší? Někteří z nich dokonce chtějí, abych zemřel. A teď nemluvím jen o všech těch „politických podnikatelích“, kteří kvůli našemu protikorupčnímu hnutí a zákonu o registru smluv přišli o státní zakázky nebo o těch, kteří šidili na daních, a kvůli nám je museli začít platit a nenávidí nás, jasně že nás nenávidí," napsal Babiš na sociální síti.

Podle svých slov má na mysli obyčejné lidi, kterým vadí, že jejich strany, které volili, sedí už šest let v opozici. "Možná mají někteří v posledních letech pocit, že stále prohrávají. V parlamentních volbách, krajských i těch evropských. Mají pocit, že je válcuje hnutí, které nevolili a nechápou, že pracuje i pro ně. Někoho to určitě štve a je vděčný za každou pomluvu, za každý signál, že by mohl ten hrozný nenáviděný Babiš skončit," dodal.

Takový lidí podle něj pak chodí demonstrovat na Václavské náměstí a na Letnou, a jsou to nejen voliči opozice, ale i komentátoři, kteří jej podle něj chtějí dostat z politiky.

Následně dodal, že chápe, proč to dělají, ale není jeho vina, že jejich oblíbené strany nedokáží uspět ve volbách. "Co vlastně po mě ti největší hejtři chtějí? Abych nebyl? Proto je každý, kdo mi napíše slovo podpory, u nich kobliha? Smsek, vzkazů a komentářů, že mám vydržet, jsem dostal za poslední týden obrovské množství," tvrdí Babiš.

Dodal, že normální člověk by už asi odešel. "Ale já, jak je obecně známo, jsem urputné hovado. Ta štvanice trvá už čtyři roky a když moji soupeři nejsou schopní mě porazit ve svobodných, demokratických volbách, tak doufají, že to za ně vybojuje Brusel," uvedl.

Následně se vyjádřil k jednotlivým kauzám, které se kolem něj točí. Kauza údajné spolupráce s StB je stará 38 let a soud vyhrál už třikrát. O Čapím hnízdu uvedl, že jde o devět let starou věc, která byla devětkrát prověřována. Největší problém vidí v Lex Babiš.

"Tohle je asi nejtěžší kalibr. Řekli si, že když sáhnou na firmu, kterou jsem budoval přes 21 let, tak z politiky odejdu. No, překvapil jsem je. Upřednostnil jsem zájmy lidí, kteří mě volili a dali mi důvěru. Firmy jsem se vzdal. Dodržel jsem zákon, který proti mně napsaly tradiční, demokratické strany. I když o něm renomovaní právníci prohlásili, že je protiústavní a v rozporu s Evropským právem," napsal na facebooku Babiš.

Tvrdí také, že média nepravdivě a zkresleně informují o celém auditu a o zákonu o střetu zájmů a lžou, že se budou muset vracet peníze z dotací. "Česká republika nebude muset vracet žádné peníze. Víte, kdo tuhle lež nejvíc šíří, a kdo se jí ohání? No ti, kteří byli v roce 2011 zodpovědní za to, že naše země musela vracet Evropské unii 34,5 MILIARDY za zneužité dotace a všechny tyhle prachy si vzali od daňových poplatníků, od nás všech. Ano, tehdy seděl na ministerstvu Miroslav Kalousek," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (307)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válková sama odstoupí z postu zmocněnkyně, myslí si Hamáček

19.01.2020 16:56 Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) je přesvědčen o tom, že Helena Válková (ANO) časem sama kvůli svému…

ČSSD má další problémy. Exčlenové se chtějí soudit

19.01.2020 16:09 ČSSD pravděpodobně čekají další žaloby, soudit se chtějí někteří vyloučení členové z Ostravy. Tvrdí…

Je rozhodnuto: Hamáček řekl, jestli Česko přijme dětské uprchlíky

19.01.2020 14:46 Česko dětské uprchlíky z řeckých táborů nepřijme. Řecko požadovaný seznam 40 sirotků, jimž by mohla…

Poslanec Žáček chtěl v rozhlasu zdiskreditovat ÚSTR, tvrdí vědci

19.01.2020 12:19 Zakladatel a první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), nyní poslanec Pavel Žáček,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama