ČSSD se kvůli koronaviru chystá i na on-line variantu sjezdu

V regionálních organizacích ČSSD už začaly přípravy na sjezd, který strana kvůli pandemii loni odložila z letošního ledna na 9. a 10. dubna. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes na dotaz ČTK uvedl, že pokud by covid-19 neumožnil běžnou podobu sjezdu ani v tomto termínu, strana se místo dalšího odkladu kloní spíš k variantě uspořádat ho po vzoru dalších politických subjektů on-line.

Sjezd ČSSD
doporučujeme

Hamáček řekl, že strana aktuálně řeší technické záležitosti. "Rozbíhá se ten předsjezdový proces při zachování vládních nařízení, pokud se scházejí stranické orgány, tak je to on-line," uvedl. V regionech se podle něj musí sjezd připravovat, aby se nestalo, že by se konal sjezd a nebyli pro něj zvolení delegáti.

Strana podle něj hledá způsob, jak sjezd uskutečnit. "Zatím se kloníme k tomu ten sjezd udělat i za předpokladu, že by to bylo on-line. Připravujeme na to veškeré technologie," uvedl Hamáček. Přes internet se uskutečnil na konci ledna například sjezd Zelených, kteří jednají s ČSSD o spolupráci ve volbách. On-line se konalo i nedávné jednání celé členské základny Pirátů.

ČSSD termín sjezdu posunula loni v listopadu, hlavním důvodem byla právě snaha o to, aby se mohli delegáti dostavit osobně. Sjezd by se měl jako v posledních případech uskutečnit v Hradci Králové, zvolit nové vedení a hodnotit nevydařené výsledky loňských krajských a senátních voleb.

Sjezd odložila také KSČM. Původně se měl uskutečnit už loni v dubnu, i tehdy ho ale zrušila koronavirová opatření. Pro listopadový termín loni nedostali komunisté souhlas od brněnské hygieny. Hnutí ANO v listopadu odložilo republikový sněm z letošního ledna na neurčito, lidovci sjezd plánovaný na letošní květen posunuli o rok.

Témata: ČSSD | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hnutí ANO by vyhrálo volby, koalice Pirátů a STAN je v závěsu

04.03.2021 12:47 Aktualizováno Volby do Sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO, které by stejně jako o měsíc dříve získalo 26,5…

Babiš a Zeman chtějí experimentovat na Češích, přitom dorazí miliony…

04.03.2021 12:24 Aktualizováno Opoziční strany se staví proti užívání vakcín proti covidu-19 bez certifikace v Evropské unii. V…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 10:53 Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Poslanci si v době pandemie odhlasovali vyšší příspěvky

03.03.2021 21:59 Aktualizováno Poslanecké kluby budou letos dostávat na svůj provoz asi o desetinu vyšší příspěvky ze sněmovního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama