ČSSD škrtat nemíní. Schodek rozpočtu 500 miliard je prý oprávněný

Koaliční ČSSD je přesvědčena, že vládní návrh na prohloubení schodku letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun je oprávněný. Novinářům to před začátkem jednání o novele rozpočtu ve Sněmovně řekl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček. Poslední krize podle něj ukázala, že cestou z ní nejsou škrty, ale naopak je potřeba podporovat ekonomiku a spotřebu.

Jan Hamáček (ČSSD)
doporučujeme

Zvýšení deficitu by mělo podle Hamáčka vládě umožnit adekvátně reagovat na situaci způsobenou epidemií koronaviru. "Nás to nikoho netěší, protože 500 miliard je bezprecedentně velká suma, ale bezprecedentní je i krize a státy světa reagují stejně. Všichni si vzali poučení z minulé velké ekonomické krize," uvedl Hamáček.

Podle ministra vnitra byly škrty v době poslední hospodářské krize slepou uličkou. "Naštěstí teď jdeme cestou podpory ekonomiky a spotřeby," uvedl. Vyloučil, že by kabinet plánoval plýtvat. "Budeme pečlivě dbát na to, aby ty peníze dorazily k těm, kteří je potřebují," řekl. Klíčové je podle něj, aby peníze ekonomiku modernizovaly a podporovaly i nové technologie.

Poslanecký klub rozpočet podpoří, chystá se ještě vyjednávat s koaličním partnerem hnutím ANO o tom, pro které pozměňovací návrhy budou vládní strany hlasovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna podpořila evidenci skutečných majitelů, dle kritiků nahrává…

07.07.2020 19:32 Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole návrh nového zákona o evidenci skutečných majitelů, jenž…

Sněmovna dala šanci zavedení náhradního výživného

07.07.2020 19:07 Za neplatiče alimentů možná bude poskytovat výživné na děti stát. Sněmovna v dnešním úvodním kole…

Covid-19 na Karvinsku: Starostové považují situaci za vážnou, vinu dle…

07.07.2020 18:18 Aktualizováno Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a…

Sněmovna podpořila zdražení cigaret i stravenkový paušál

07.07.2020 17:56 Sněmovna dnes v úvodním kole podpořila vládní daňový balík na rok 2021, který počítá mimo jiné s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy