ČSSD už není možné pomoci? Hašek promluvil o konci jeho strany

Moravskoslezská sociální demokracie chce zrušit řadu ostravských organizací. Důvodem je špatný výsledek strany v posledních komunálních volbách a obavy, že má mezi členy takzvané černé duše. Podle Michala Haška má ale ČSSD jiné problémy.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Sjezd ČSSD: Michal Hašek
doporučujeme

Jen v Ostravě by podle moravskoslezské ČSSD o licence mělo přijít 17 z 26 místních organizací, což ve městě znamenalo faktickou likvidaci ČSSD, varovala šéfka ostravské ČSSD Jana Vajdíková. Ostrava podle ní prošla před dvěma lety přeregistrací, takže zůstali jenom ti, kteří se přeregistrovali. Žádné černé duše se tak v Ostravě nenacházejí. Odmítla také obvinění ze špatného výsledku voleb.

Do kauzy se vložil i někdejší jihomoravský hejtman ČSSD Michal Hašek. „Tématem ČSSD má být teď státní rozpočet na rok 2020, vyjednávání se sociálními partnery v Tripartitě o mzdách a platech, otázka minimální mzdy. Řešit máme sucho a vodu, problémy ve zdravotnictví. Namísto toho smutné čtení z Ostravy,“ posteskl si.

Tato situace podle něj ČSSD opravdu nepomůže. „Odkaz na výsledky komunálních voleb jsou jen jasnou záminkou pro čistku, která do demokratické strany nepatří, stejně tak by se šlo ptát na vyvození odpovědnosti za prohrané krajské volby 2016 i fatální porážku ve sněmovních volbách 2017, kdy byl na poslední chvíli celostátním lídrem Lubomír Zaorálek,“ připomněl nedávnou historii sociální demokrat.

„Ostrava bývala baštou ČSSD než přišlo OKD a srazilo nám vaz. Tam je primárně třeba hledat příčinu brutálního propadu z dříve obvyklých 30-40% voličské podpory na nynější pouhopouhé jednotky procent. Pokud budou žít někteří sociální demokraté pouze starými či novými válkami namísto práce pro lidi, aby získávali zpět jejich ztracenou důvěru a podporu, nebude ČSSD bohužel pomoci,“ varuje Hašek.

Podle něj ale v tomto případě nejde jen o problém severní Moravy. „Páteční jednání celostátního předsednictva ČSSD v této věci ukáže, jakou cestou se kdysi nejsilnější levicová strana v zemi vydá... TEST OSTRAVOU,“ vzkazuje na sociálních sítích Michal Hašek.

Loading...
Vstupte do diskuze (48)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovo zdraví vyvolává otazníky. Co se stane, pokud nedokončí mandát?

19.10.2019 20:36 Aktualizováno Rekondiční pobyt ve střešovické nemocnici opět vyvolal debatu o možném předčasném konci prezidenta…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 19:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Privatizaci OKD zpackala ČSSD? Zaorálek se ohradil, na vině je prý Klaus

19.10.2019 17:13 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který se dlouhodobě angažuje v kauze privatizace těžební…

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

19.10.2019 15:55 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama