ČSSD zahájila volební kampaň, průzkumy ji aktuálně řadí mimo Sněmovnu

Kampaň ČSSD před podzimními sněmovními volbami bude především klást důraz na životní jistoty, protože podle sociální demokracie půjde o to, kdo ponese náklady na zdražování potravin a energií způsobené pandemií koronaviru. Proto to budou nejdůležitější volby od roku 1989, do který jde ČSSD s mottem "spravedlivá země".

ČSSD

Při dnešním zahájení kampaně ČSSD před volbami, které se uskuteční 8. a 9. října, to řekl předseda vládní ČSSD Jan Hamáček.

"Čeká nás sedm týdnů tvrdé práce, máme za sebou dva turbulentní roky. Nejdůležitější bude dát dohromady státní rozpočet a zachování základních jistot. Budeme hovořit o tom, co nepřipustíme - zdražování, zvyšování věku odchodu do důchodu, rozprodávání nemocnic nebo zpoplatnění školství," řekla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová.

Zahájení kampaně se na dvoře restaurace Lidového domu v Praze zúčastnily desítky členů a sympatizantů ČSSD, mezi nimi bývalý předseda ČSSD a premiér Jiří Paroubek. Přítomní dostali zdarma pivo a klobásy, lidé se pohybovali bez roušek, k dispozici byla možnost udělat si test.

Volebními prioritami ČSSD je spravedlivé rozdělení nákladů covidové pandemie, růst platů, zamezení privatizaci českého zdravotnictví, důchodová reforma, zvýšení platů v sociálních službách, umožnění vlastního bydlení nebo bezplatné školství.

Prezident Miloš Zeman dnes v rozhovoru pro Blesk.cz vyzval své voliče z prezidentské volby, aby v říjnových sněmovních volbách dali hlas ČSSD, pokud nechtějí volit ANO. "Dnes bych chtěl vyzvat zhruba tři miliony svých voličů v poslední prezidentské volbě, aby pokud z nějakých důvodů nechtějí volit hnutí ANO, tak aby alespoň volili sociální demokracii, protože i ona si to ve vládě odpracovala," řekl. Zeman zopakoval, že svůj hlas dá ANO, a pokud by měl dva, druhý by patřil sociálním demokratům.

"Jsem rád, že si pan prezident vzpomněl na svoji politickou stranu, protože sociální demokracie je autentickou levicí, která je tady pro zaměstnance a seniory. Hnutí ANO ještě ani nepředstavilo svůj program a já jsem přesvědčený, že je schopno spolupracovat s kýmkoliv," řekl Hamáček ČTK.

ČSSD se podle posledních dvou zveřejněných volebních modelů do Sněmovny nedostane. K tomu je potřeba překročit pětiprocentní hranici. Srpnový model agentury STEM pro CNN Prima News sociálním demokratům přisoudil 4,6 procenta, dnes publikovaný model agentury Kantar CZ pro Českou televizi dává ČSSD 3,5 procenta. Vládní partner sociálních demokratů, hnutí ANO, by přitom podle obou modelů sněmovní volby vyhrál se ziskem kolem 30 procent.

"V ostatních průzkumech jsme na tom lépe a musí se vzít v úvahu, že je tady 35 procent lidí, kteří nevědí, koho volit. A myslím, že jsme ukázali, že je spousta důvodů proč volit sociální demokracii. Až se začne zvyšovat věk odchodu do důchodu, školné nebo poplatky u doktora, tak bude pozdě volit ČSSD," reagoval na výsledky Hamáček.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Rok od otravy řeky Bečvy. Vyšetřovat vědce, který rozporuje znalecký…

18.09.2021 22:02 Aktualizováno Místopředseda sněmovní komise k vyšetřování otravy řeky Bečva Marian Jurečka (KDU-ČSL) považuje za…

Jurečka vzal svá slova ohledně manželství pro všechny zpět

18.09.2021 18:08 Aktualizováno Předseda lidovců Marian Jurečka ustoupil od požadavku, aby koaliční partneři KDU-ČSL - ODS a TOP 09…

Termín řádného sjezdu dnes komunisté posunuli na polovinu května 2022

18.09.2021 16:06 Termín řádného sjezdu KSČM, který se měl původně konat loni v dubnu, dnes komunisté posunuli na…

Lipovskou odvolali z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, vyvedla ho…

17.09.2021 19:09 Aktualizováno Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Volný se záměrně chová skandálně. Cílí na voliče, kteří jdou proti systému…

17.09.2021 17:11 Expert na politologii a psychologii Robert Němec je přesvědčený, že nezařazený poslanec Lubomír…

Odbory budou jednat s Babišem o mzdách

17.09.2021 16:52 Premiér Andrej Babiš (ANO) projedná v pondělí s odbory jejich požadavky na růst platů ve veřejné…

Poslední řádná schůze Sněmovny skončila

17.09.2021 16:21 Poslední řádná schůze Sněmovny v nynějším volebním období dnes odpoledne skončila, příští týden už…

Babiš k vyšetřování Bečvy: Komise supluje policii, o viníkovi má jasno

17.09.2021 15:12 Aktualizováno Sněmovní komise k vyšetřování loňské otravy řeky Bečvy se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) snaží…

Delší dovolená zatím neprošla. Schvalování provázela kritika odpůrců

17.09.2021 14:39 Aktualizováno Schvalování návrhu KSČM na prodloužení zákonné dovolené o týden nejméně na pět týdnů opět provázela…

Sněmovna schvalování novely o zákonném rámci učitelských platů nedokončila

17.09.2021 14:32 Sněmovna ani na poslední plánované předvolební schůzi nedokončila schvalování zákona o učitelích,…

Související:

Právě se děje

reklama