Čunek zavzpomínal na zesnulého Kuberu: Ztrácím kamaráda

Senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) oceňoval předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS) jako velmi činorodého, pracovitého a poctivého člověka. Ve srovnání s mnoha jinými politiky Kubera vnímal svět racionálněji, řekl dnes ČTK Čunek, který se s Kuberou v Senátu potkával od roku 2006. Kubera zemřel náhle dnes dopoledne, bylo mu 72 let.

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

"Je mi to pochopitelně lidsky velmi líto, protože my máme trošku podobné povahy. Snažíme se z těch příliš vážných témat dělat méně vážná a vidět svět trochu racionálněji než jenom přes nějaké to politické vidění, ale takové to vidění realistické. Jeho úmrtí je pro mě určitě smutné právě proto, že de facto ztrácím senátorského kamaráda," uvedl Čunek.

Připomněl, že se s Kuberou, který byl od listopadu 2018 předsedou Senátu, setkával pravidelně každý měsíc více než 13 let. "Je to škoda, protože si myslím, že i tak nějak vrůstal do té předsednické funkce. Podle zpráv se zdá, že zemřel poměrně náhle, takže pro něj smrt byla milosrdná. Teď už mu jen přeji, aby se dostal do nebe a rozveseloval tam naše předchůdce," řekl Čunek.

O Kuberovi jako politikovi nikdy neměl důvod pochybovat. "Chyby dělal, ale nedělal je úmyslně. Byl to poctivý člověk a to, si myslím, na něm zcela jistě všichni oceňujeme," doplnil Čunek.

Kubera proslul svými leckdy kontroverzními výroky, v nichž si nebral servítky. Kritický byl zejména vůči fungování EU, dotacím, feministkám nebo ekologickým hnutím. Dlouhá léta byl primátorem Teplic, senátorem byl od roku 2000. Od roku 2016 se podílel na vedení horní komory parlamentu nejprve jako místopředseda, od předloňského roku jako její předseda.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama