Do brněnského ANO zatím poslaly přihlášku desítky lidí

Desítky lidí poslaly za červenec přihlášku do připravované brněnské organizace hnutí ANO. Předchozí organizaci předsednictvo hnutí v červnu zrušilo kvůli sporům a možnému napojení některých lidí na pochybné kauzy. ČTK dnes o počtu přihlášek řekl jihomoravský předseda ANO Lubomír Wenzl. Podle něj by první lidé mohli být přijati na přelomu letošního a příštího roku, postupně by obnovená organizace nabírala další členy.

Ilustrační foto
doporučujeme

Wenzl je ve funkci krajského předsedy od začátku července. "Zatím k rukám krajské manažerky přišly desítky přihlášek blížící se ke stovce. Některé byly od členů, kteří už u nás byli, jiné i od nových," uvedl.

Podle něj je první termín pro poslání přihlášky do konce července, potom se přihlášky zavezou na centrálu do Prahy. "Centrála provede kontrolu a zjistí nám informace o lidech. S těmito informacemi se nám přihlášky vrátí a v krajském předsednictvu rozhodneme, koho přijmeme. Konečné potvrzení pak bude na celostátním předsednictvu, jako tomu bylo dosud," řekl Wenzl.

Podle něj se budou prověřovat veřejné registry. "Chceme eliminovat riziko, abychom nepřijali člověka s problémy. Nechceme nic uspěchat. Na přijetí je lhůta půl roku, do té doby musíme rozhodnout," uvedl Wenzl. Dodal, že nejprve vznikne brněnská organizace, potom se budou řešit místní organizace v brněnských městských částech.

Brněnská organizace měla přes 200 členů. Předsednictvo ji ale na návrh předsedy hnutí a premiéra Andreje Babiše zrušilo kvůli sporům a možnému napojení některých lidí na pochybné kauzy. Po loňské policejní razii totiž skončil ve vazbě kvůli podezření z korupce bývalý místostarosta Brna-středu Jiří Švachula (dříve ANO).

Podle obžaloby byl hlavou skupiny lidí, kteří manipulovali stavební zakázky a brali za to vysoké úplatky. Mezi obžalovanými je i bývalý místostarosta Brna-Ivanovic a někdejší vedoucí investičního odboru v Brně-středu Petr Liškutin (dříve ANO).

Kvůli možnému napojení některých lidí na různé kauzy navrhoval zrušení některých organizací hnutí v Brně bývalý brněnský primátor a bývalý místopředseda ANO Petr Vokřál. Předsednictvo na jeho návrh nejprve přistoupilo, potom ale rozhodnutí zrušilo. Vokřál později z hnutí odešel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Priority rozpočtu 2021: Růst důchodů, investice a konec superhrubé mzdy,…

11.08.2020 12:12 Aktualizováno Za priority rozpočtu na příští rok, o kterém dnes bude jednat s ministryní financí Alenou…

Fischer žádá reakci na čínský dopis Kuberovi. S Vystrčilem proto jede na…

11.08.2020 12:05 Šéf senátního zahraničního výboru Pavel Fischer se nechal slyšet, že zahraniční cesta předsedy…

Babiš je překvapen rozhodnutím Řecka o povinných testech, zasedne krizový…

11.08.2020 10:33 Premiéra Andreje Babiše (ANO) překvapilo řecké rozhodnutí zavést povinné testy na covid-19 pro…

V Bělorusku pokračují protesty, zemřel jeden člověk

11.08.2020 10:15 Aktualizováno V Bělorusku v noci na dnešek pokračovaly demonstrace proti průběhu a předpokládaném zfalšování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama