Drama u Pirátů: O posty místopředsedů je velký zájem, tři kandidáti ostrouhají

O posty čtyř místopředsedů Pirátů se na dnešním celostátním fóru strany v Ostravě uchází sedm lidí. Jsou to europoslankyně Markéta Gregorová, náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmanová, současný místopředseda strany a poslanec Radek Holomčík, ostravský zastupitel a vedoucí administrativního odboru strany Martin Kučera, poslanec Jan Lipavský a poslankyně a nynější první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Kandidátem na místopředsedu je i Vojtěch Pikal, který se neúspěšně ucházel o post předsedy strany. Od kandidatury na místopředsedu odstoupil Jan Bednařík.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vojtěch Pikal (Piráti)
doporučujeme

"Potřebujeme detailnější plán pro ekonomiku, potřebujeme se změnit v zemi, kde jsou podniky s přidanou hodnotou," řekla Richterová. Velká podpora podle ní musí jít i do udržitelnosti zdravotního, sociálního a vzdělávacího systému. Richterová účastníkům fóra slíbila mimo jiné dokončení knihy o práci, kterou už Piráti odvedli.

"Předsednictvo by se nyní mělo věnovat více dlouhodobým projektům, dlouhodobému programu, vizím, které překračují jedno či více volebních období do Sněmovny," řekl Kučera. Piráti podle něj mají v poslední době určitý skluz v transparenci či zodpovědném hospodaření. "Na to bychom se měli zaměřit, aby nám to pak nemohli naši oponenti vyčítat," řekl Kučera.

Holomčík řekl, že za důležité považuje přibližování republikového předsednictva krajům. "Náš stát dlouhodobě kašle na řešení celé řady problémů. A právě Pirátská strana by měla být platformou pro zapojení aktivních lidí, kteří tyhle problémy chtějí aktivně řešit a samozřejmě s námi sdílí nějaký hodnotový kompas," řekl Holomčík.

Gregorová řekla, že by chtěla být místopředsedkyní pro Evropu a také si vzít na starost dotažení projektu Pirátského institutu. "Chtěla bych fungovat jako spojka Evropy s Českou republikou. Rosteme, a tak je důležité zahrnout další region, region Evropy," řekla Gregorová.

Hoffmanová řekla, že Piráti musí plně využít lidský potenciál, který mají. "Musíme se více zaměřit na práci se členy strany i našimi příznivci. Kromě odborného i personálního růstu strany se musíme věnovat i budování vnitrostranické kultury," řekla Hofmanová.

Lipavský řekl, že Piráti jsou skutečnou demokratickou alternativou populistům či různým extremistům, ale zároveň nabízejí protiváhu tradičním konzervativním stranám. "Musíme našim voličům a především starším občanům ukázat a odprezentovat, že se o ně dokážeme postarat. Musíme získat jejich důvěru," řekl Lipavský.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohra Zemana a Babiše. Opozice jásá nad verdiktem Ústavního soudu

18.02.2020 14:59 Piráti po rozhodnutí Ústavního soudu, který potvrdil platnost zákona o střetu zájmů, vyzvali české…

Lex Babiš platí. Ústavní soud zamítl návrhy prezidenta i poslanců

18.02.2020 14:49 Ústavní soud (ÚS) zamítl návrhy prezidenta Miloše Zemana a poslanců ANO na zrušení části zákona o…

Volby: ODS a Piráti se přetahují o druhé místo. S TOP 09 je amen?

18.02.2020 13:33 Aktualizováno ODS by podle volebního modelu agentury Median v lednových volbách do Sněmovny skončila druhá a…

Češi se obírají na důchodech? Babiš chystá zásadní změny

17.02.2020 22:02 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš se na sociální síti opět věnoval novinkám, které přinesl uplynulý týden.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama