Dohra nedělního Moravce: Já mu rozbiju hubu, pustil se do šéfa KSČM Pavel Novotný

V nedělních Otázkách Václava Moravce se strhla velmi vášnivá debata. Důvodem byly ruské výhrůžky třem pražským politikům. Kvůli nim jsou pod policejní ochranou pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a také starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Debata měla ještě ostrou dohru na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 346 komentářů

Vojtěch Filip
doporučujeme

U Moravce o tématu diskutovali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf komunistů Vojtěch Filip. Právě jeho slova přitom vyvolala nejostřejší reakce. „Když se bojí, tak ať nedělají politiku. ... Víte, kolikrát mně bylo vyhrožováno?“ pustil se Filip do pražských politiků v přímém přenosu.

To zaujalo moderátora Václava Moravce.„Vám hrozilo trestní stíhání v zahraničí?“ ptal se Filipa. „Ne, to nehrozilo,“ přiznal předseda KSČM. „Tak vidíte, tak nejste v situaci jako Ondřej Kolář,“ rýpnul si Moravec. Rusko totiž nedávno přijalo zákon, podle kterého může být Kolář v Rusku za odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva stíhán.

Stíhání hrozí i Novotnému kvůli památní desce protisovětským vlasovcům, kteří se podíleli na konci druhé světové války na osvobození Prahy. „Oni jsou ti, kteří tady oslavují fašismus. Postavit památník vlasovcům je jako postavit pomník fašismu," udeřil u Moravce Filip.

Za svoje slova ale sklidil pořádnou kritiku. „...oni jsou ti, kteří oslavují fašismus, kteří propagují fašismus..., povídá i na adresu nás zastupitelů Prahy 6 předseda KSČM soudruh Filip! Je to sprostý lhář, prohlašuji s celou zodpovědností a naprosto jednoznačně jeho slova odmítám!“ uvedl na sociálních sítích senátor za Prahu 6  1. místopředseda Senátu Jiří Růžička.

Do předsedy KSČM se pustil i sám Pavel Novotný. „Bolševický kolaboranstký ubožák v akci a výtečný Václav Moravec v dnešních OVM,“ okomentoval nedělní debatu na sociálních sítích starosta pražských Řeporyjí. „To jsem měl při včerejší predtáčce pro OVM vědět, že ve studiu bude dnes opět ta svině Vojtěch Filip. Musí tam toho duševního mrzáka zvát. Co jako lži toho chudáka vyváží?“ zlobil se Novotný.

„Ještě jednou řekne, že jsem si "požádal o ochranu" a normálně pojedu na ty Kafky a rozbiju tomu zm*dovi hubu,“ vyhrožoval vytočený Novotný. „Moravec výtečný, souhlas, výborně ho srovnal, jak se stavěl do role obětí, které bylo také vyhrožováno,“ dodal na sociálních sítích starosta.

Našli se ale i tací, kterým se nelíbilo, jak Moravec celou debatu vedl. „ČT1, OVM. Pořad, za který by se nemusela stydět ani Severní Korea,“ postěžoval si poslanec Jaroslav Foldyna. A nebyl sám.

„Co se řeší dnes v OVM, tomu moc nerozumím. A to jsem člen výboru pro bezpečnost. Lituji běžného občana, že musí poslouchat plky Bartoše, který vypadá jak totální pirátská smažka,“ okomentoval Otázky Václava Moravce poslanec ANO Pavel Růžička.

Vyjádřil se také přímo k trojici policií hlídaných pražských politiků. „Teď, když chytráci z ODS, Piráti a TOP 09 zveřejnili informace o hlídání těch hňupů, tak už se pravdy nikdy nedopátráme, protože vše proflákli. Už se fakt nic nezjistí, a to možná těmto lidem vyhovuje...“ zlobí se poslanec Růžička.

Loading...
Vstupte do diskuze (346)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opozice neprosadila výzvu k pomoci lidem pracujícím na dohody

04.06.2020 20:54 Opozice neprosadila dnes ve Sněmovně výzvu vládě, aby připravila finanční podporu lidem pracujícím…

Nečas odmítl napsat svůj názor na Šlachtu do knihy, uvedl Klíma

04.06.2020 20:29 Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dostal možnost prezentovat svůj pohled na práci bývalého šéfa…

Babiš: Navýšíme dotace pro obce, hlavně pro ty malé

04.06.2020 20:10 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že vláda připravuje nové dotační tituly, aby pomohla po…

Maláčová: Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta

04.06.2020 19:52 Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy