Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a další

Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL. Výborný se rozhodl skončit v čele strany z rodinných důvodů, na konci září mu náhle zemřela manželka na srdeční selhání. To, co po jeho prohlášení zažil český internet, se ale jen tak nevidí.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Martin Veselovský
doporučujeme

Výborný si vybral rodinu před kariérou a rozhodl se po smrti manželky z čela lidovecké strany odejít. "Věřte, že to pro mě není jednoduchá situace, ale zcela upřímně, i ten nejlepší manažer by si vylámal zuby na úkolu být na plný úvazek tátou tří malých dětí a zároveň odpovědným předsedou parlamentní strany," zdůraznil.

Ačkoliv by se zdálo, že tyto důvody každý chápe, novinář Erik Best tak shovívavý nebyl. "Marek Výborný a jeho nedoprovázené děti. Smutné. Kde je Michaela Šojdrová, když ji potřebujete?" napsal na sociální síti.

Best ve svém komentáři propojil rozhodnutí Výborného spolu se snahou Šojdrové o přijetí desítek sirotků z řeckých uprchlických táborů. S pochopením se ale nedočkal.

Čeho se naopak dočkal je odsouzení od řady známých lidí. "Zkouším si vzpomenout na to, kdy jsem četl něco tak hnusného," napsal k tomu například komentátor Jindřich Šídlo.

"Erik Best na účet osiřelých dětí fuj ble," napsala moderátorka Nora Fridrichová. "Často jsem litoval svých slov, ale nikdy svého mlčení. Děkujeme panu Bestovi za připomenutí moudrosti Marka Aurelia," napsal její kolega Michal Kubal.

K příspěvku se vyjádřil i Martin Veselovský, který přestal Besta na sociální síti sledovat. "Z hygienických důvodů," připsal k tomu.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci dostanou 900, poslanci 8 tisíc. Platy jim vzrostou na 90 tisíc

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o desetinu. Jejich růst bude o více než…

U Moravce v ČT se řešil Babiš. Vydá ho Sněmovna k dalšímu stíhání?

08.12.2019 17:17 O opětovné vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v kauze Čapí hnízdo by Sněmovnu mohl…

Nový zákon má přimět firmy, aby výrobky šly opravit

08.12.2019 16:14 Nižší poplatky odváděné za zpětný odběr elektroodpadu a recyklaci by mohly mít ty firmy, jejichž…

Trikolóra by se dostala do Sněmovny. ANO a Piráti klesají

08.12.2019 15:13 Hnutí Trikolóra se podle listopadového volebního modelu agentury Kantar CZ poprvé dostalo nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama