Důvěra v Zemana u Čechů klesá. Sněmovna totálně propadla

Důvěra v ústavní instituce se v listopadu po vzestupu z předminulého měsíce vrátila na úroveň srovnatelnou se zářím. Důvěra klesla u všech sledovaných institucí. Nejvíce lidí věří starostům a obecním zastupitelstvům, kde byl pokles důvěry malý. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Miloš Zeman
doporučujeme

Říjnový vzestup důvěry mohl být podle CVVM spojen se specifickou atmosférou spojenou se smrtí a pohřbem Karla Gotta. Důvěra v prezidenta Miloše Zemana klesla oproti říjnu o šest procentních bodů na 50 procent, u vlády o stejný počet bodů na 44 procent, stejnou hodnotu jako v září. Zemanovi předminulý měsíc vyslovilo důvěru 49 procent dotázaných.

U Poslanecké sněmovny klesla důvěra o šest procentních bodů na 34 procent, Senátu o čtyři procentní body na 36 procent. Pokles zaznamenalo CVVM také u důvěry v krajská zastupitelstva (o šest procentních bodů) a hejtmanů (o čtyři procentní body) shodně na 45 procent.

"Hodnoty podílů důvěry a nedůvěry jsou většinou srovnatelné s těmi, které ukázalo šetření v září 2019, výjimku v tomto ohledu tvoří Senát, který je navzdory dílčímu zhoršení hodnocen lépe než v září 2019 a který srovnatelně dobrý výsledek zaznamenal naposledy v únoru a v březnu 2019," uvedlo CVVM.

S politickou situací bylo v říjnu spokojeno 22 procent občanů, tedy stejně jako v září. Nespokojenost vyjadřovalo 40 procent. V průzkumu mezi 2. a 15. listopadem odpovídalo 1015 lidí ve věku od 15 let.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Vnitro eviduje 350 žádostí o kompenzaci za opatření za 4,8 miliardy

24.10.2020 10:05 Ministerstvo vnitra eviduje k minulému pátku 350 žádostí o kompenzaci za ztráty, které vznikly v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama