Důvěra v Zemana u Čechů klesá. Sněmovna totálně propadla

Důvěra v ústavní instituce se v listopadu po vzestupu z předminulého měsíce vrátila na úroveň srovnatelnou se zářím. Důvěra klesla u všech sledovaných institucí. Nejvíce lidí věří starostům a obecním zastupitelstvům, kde byl pokles důvěry malý. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

Říjnový vzestup důvěry mohl být podle CVVM spojen se specifickou atmosférou spojenou se smrtí a pohřbem Karla Gotta. Důvěra v prezidenta Miloše Zemana klesla oproti říjnu o šest procentních bodů na 50 procent, u vlády o stejný počet bodů na 44 procent, stejnou hodnotu jako v září. Zemanovi předminulý měsíc vyslovilo důvěru 49 procent dotázaných.

U Poslanecké sněmovny klesla důvěra o šest procentních bodů na 34 procent, Senátu o čtyři procentní body na 36 procent. Pokles zaznamenalo CVVM také u důvěry v krajská zastupitelstva (o šest procentních bodů) a hejtmanů (o čtyři procentní body) shodně na 45 procent.

"Hodnoty podílů důvěry a nedůvěry jsou většinou srovnatelné s těmi, které ukázalo šetření v září 2019, výjimku v tomto ohledu tvoří Senát, který je navzdory dílčímu zhoršení hodnocen lépe než v září 2019 a který srovnatelně dobrý výsledek zaznamenal naposledy v únoru a v březnu 2019," uvedlo CVVM.

S politickou situací bylo v říjnu spokojeno 22 procent občanů, tedy stejně jako v září. Nespokojenost vyjadřovalo 40 procent. V průzkumu mezi 2. a 15. listopadem odpovídalo 1015 lidí ve věku od 15 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby by byly drama, Češi mění názor. Nový průzkum zde

10.12.2019 22:03 Aktualizováno Volby by i v listopadu vyhrálo hnutí ANO se značným náskokem před Piráty a ODS. V porovnání s…

OBRAZEM: Desítky tisíc lidí vyrazily protestovat proti Babišovi

10.12.2019 21:18 Desítky tisíc lidí dnes demonstrovaly v Praze za odstoupení Andreje Babiše (ANO) z funkce předsedy…

Babiš požadavky demonstrantů odmítá. Rezignovat nehodlá

10.12.2019 19:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyslyší výzvu spolku Milion chvilek k rezignaci. Právo lidí…

Piráti a TOP 09 se opět hádají. Padne pražská koalice?

10.12.2019 16:17 Aktualizováno Pražská TOP 09 nechce kritikou primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) rozbít magistrátní koalici Spojených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama