Feri počastoval Volného za vystoupení bez roušky vulgaritou

Dnešní vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného (dříve SPD) ve Sněmovně, kde hovořil bez roušky, vyvolalo ostrou reakci poslance TOP 09 Dominika Feriho. Feri za to nazval Volného sobeckým idiotem.

Dominik Feri
doporučujeme

Volný tento týden oznámil, že se svým kolegou Marianem Bojkem odmítají nosit ve Sněmovně roušky. Jsou podle něj symbolem nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu.

Ve sněmovních budovách je nošení roušek a obdobné ochrany dýchacích cest kvůli pandemii covidu povinné.

"To co se tady událo, je věc naprosto neuvěřitelná," reagoval na Volného vystoupení poslanec Feri. "Pane kolego Volný prostřednictvím předsedajícího: jste sobecký idiot, protože tady mluvíte bez roušky, bez roušky na mikrofon," řekl.

"Můžeme spolu nesouhlasit, ale prosím, dodržujme hygienická opatření," dodal. Volný už od řečniště na Feriho slova nezareagoval.

"My z politických i občanských důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu - roušky," oznámil tento týden na svém facebookovém profilu Volný.

Jeho rozhodnutí už označil za bezohledné předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) to považuje za ignoranci a ohrožení ostatních kolegů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš mluvil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem o pandemii či NATO

06.03.2021 07:42 Český premiér Andrej Babiš a americký ministr zahraničí Antony Blinken po telefonu projednávali…

Další kontroverzní výrok Volného. Šíření viru spojil s kroužením letadla…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný na sebe v posledních dnech upozornil několika facebookovými příspěvky. V…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Poslanci si v době pandemie odhlasovali vyšší příspěvky

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanecké kluby budou letos dostávat na svůj provoz asi o desetinu vyšší příspěvky ze sněmovního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama