Foldyna čelil vyloučení z ČSSD. Cesta do pekel, jde o mnohem víc, reagují politici

Jaroslav Foldyna včera nebyl vyloučen z ČSSD, vedení strany k tomu nenašlo dostatek hlasů. Kontroverzní poslanec se hned vzápětí do stranických kolegů pustil na sociální síti. Snahu předsednictva komentoval i bývalý ministr kultury Antonín Staněk.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/
doporučujeme

Poslanec Jaroslav Foldyna i šéf krajské ústecké ČSSD Miroslav Andrt včera přestáli hlasování o vyloučení ze strany. Na jednání předsednictva sociální demokracie se nenašlo pro jejich vyloučení dost hlasů. Na zasedání byla většina přítomných pro vyloučení obou politiků, nicméně nešlo o požadovanou nadpoloviční většinu všech členů předsednictva. 

„Rozvinula se velká diskuse v tom sále, bylo zajímavé, že někteří lidé, se kterými se naprosto neshoduji na některých principech politiky, ale shodujeme se, že člověk má právo na názor, hlasovali proti,“ řekl Foldyna novinářům po jednání. V komentování toho, co se na jednání předsednictva dělo, pak pokračoval na sociální síti.

„Nejde o porážku, jde o mnohem více. Jde o to jak dál?! Před hlasováním jsem všem řekl, 30 let jsem stejný, mluvím stejně, co se změnilo, je ČSSD s vámi. I nadále budu říkat to, co si myslím,“ vzkázal Foldyna na Facebooku.

Po hlasování se ozval i další z rozporuplně vnímaných členů sociální demokracie, bývalý ministr kultury Antonín Staněk. „J. Foldyna a M. Andrt zůstávají i přes velkou snahu Grémia členy ČSSD, ptám se, na jak dlouho, než se hlasování zopakuje, ČSSD v Ostravě takové štěstí neměla,“ napsal na Twitteru.

„Vylučování členů za jiné názory je cesta do pekel. Nečekal jsem, že svoboda myšlení bude vadit straně, která bývala kdysi lidovou a demokratickou. Když chybí argumenty, nastupuje tupá síla. Je-li J. Foldyna vyloučen za to, že říká, co si myslí běžní lidé, pak to nekončí,“ konstatoval Staněk.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Není důvod k panice kvůli koronaviru, uklidňoval Babiš. V karanténě je 307…

28.02.2020 16:06 Premiér Andrej Babiš uklidňoval na tiskové konferenci, že není důvod skupovat ochranné roušky a…

Nacistická propagace? Buďte rád, že jste nedostal přes d***u, nadávalo se…

28.02.2020 12:16 Je součástí svobody projevu a podnikání prodej a distribuce nacistické propagandistické knihy…

Vláda zvažuje odklad digitální daně a nižší sazbu

27.02.2020 20:05 Nově zaváděná takzvaná digitální daň by mohla platit o půl roku později, tedy až od příštího roku.…

Náměstí před ruskou ambasádou v Praze dostalo nové jméno po Němcovovi

27.02.2020 18:10 Aktualizováno Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes společně s dcerou někdejšího ruského vicepremiéra Borise Němcova…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama