Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící se od postojů vedení strany. Co si myslí o rozhodnutí o setrvání ve vládě a jak vidí současnou kondici sociální demokracie?

Přidejte svůj názor 119 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/, poslanec
doporučujeme

ČSSD si včera odsouhlasila pokračování ve vládě Andreje Babiše (ANO), kterou v posledních týdnech zmítala krize kolem obsazení postu ministra kultury. Za největšího rebela uvnitř strany je momentálně označován poslanec Jaroslav Foldyna, který v rozhovoru pro Právo řekl, že ani on nevyvolává odchod z vlády.

Bývalý místopředseda sociální demokracie prý o odchodu ze strany nepřemýšlí. „Svými postoji se snažím zaujmout voliče, kteří nás dříve volili,“ řekl Právu s tím, že ČSSD je dnes nečitelnou stranou a měla by se vrátit k politice z 90. let. „Jsem přesvědčen, že politika má preferovat lidi, co chodí do práce nebo do ní chodili, to znamená seniory, ale ne plošně všechny,“ vysvětlil.

Foldyna podrobil kritice především dva členy nejužšího vedení strany. „Důležité jsou volby a v nich jsme měli naposledy 3,95 procenta. Nikoliv osm procent jako v průzkumech, i když i to je tragicky málo. To je hodnocení vedení. Zejména si myslím, že je to kvůli postojům ministrů práce a zahraničí,“ nechal se slyšet.

Ministra zahraničí Petříčka považuje za nevýraznou postavu. „Když se podívám na jeho postoje a způsoby, tak když tam bude sedět někdo z TOP 09, STAN nebo Pirátů, vyjde to nastejno,“ myslí si sociálnědemokratický poslanec.

Řadu věcí pak vyčítá také Janě Maláčové. „Hovořili jsme o věcech k rozpočtu. Já poukazoval na to, že bych se soustředil na konkrétní sociální politiku, protože vidím nedostatky ve zvyšování dávek. Strhla se diskuse, ale závěr nebyl žádný,“ popsal jeden z problémů. ČSSD by podle Foldyny měla hrát ve vládě jinou roli, a to především právě v zahraniční a sociální politice.

Loading...
Vstupte do diskuze (119)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvůli koronaviru zasedne Bezpečnostní rada státu, ČR spustila kontroly na…

26.01.2020 15:12 V souvislosti se šířením koronaviru se v pondělí ráno sejde Bezpečnostní rada státu. ČTK to dnes v…

Zelení si zvolili dvě místopředsedkyně, hodlají být hlasem mladé generace

26.01.2020 14:42 Strana zelených si během druhého dne stranického sjezdu v Ústí nad Labem zvolila nové předsednictvo…

Nový koronavirus děsí Česko. Na letišti Praha jsou zdravotníci, lékaři v…

26.01.2020 12:49 V souvislosti se šířením koronaviru se už nyní kontroluje, zda někdo z cestujících do České…

Sídlo NÚKIB by mělo být dokončeno v roce 2024, bude stát téměř miliardu

26.01.2020 11:07 Sídlo Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v Brně za téměř miliardu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama